Už je tomu týždeň, čo sa Slovensko rozlúčilo s Petrom Pellegrinim na poste premiéra. Jeho funkcie sa zhostil víťaz posledných parlamentných volieb Igor Matovič, ktorý prebral vládu v poriadne ťažkej situácii. Po samých nepríjemných správach tak z jeho úst vyšlo konečne niečo, čo zaváňa pozitivizmom.

,,Robím, čo môžem. Šiesty deň vkuse. Dnes som na kľúčovom 4-hodinovom rokovaní s laboratóriami, poisťovňami, ministerstvami, hygienikmi… dohodol prelomovú dohodu, ktorá zabezpečí, aby sme v priebehu pár dní zvýšili počet testov 10-násobne,” informoval včera na svojom Facebooku vyčerpaný Igor Matovič. Namiesto uznania a povzbudivých slov za jeho snahu si však od ľudí zlízol kritiku, čo mu prišlo naozaj ľúto.

,,… miesto aspoň krátkej pochvaly som si práve prečítal, že aká je to nehoráznosť, že sme na tlačovku meškali, že sme ju oznámili len hodinu pred konaním, že bola veľmi dlhá, že som osobne odpovedal na väčšinu otázok, miesto toho, aby som riešil iné veci, atď. Mrzí ma to. Nezaujíma ich, že od vymenovania v sobotu o 13h mám za tento týždeň k tejto chvíli odrobených 86 hodín. Nezaujíma ich, že s laboratóriami som mal tento týždeň už tretie rokovanie a spolu sme na nich strávili cca 12 hodín. Nezaujíma ich, že sme si do poslednej chvíle neboli istí, či sa dnes dokážeme finálne dohodnúť a len preto sme tlačovku ohlásili, až, keď to bolo jasné. Nezaujíma ich, že tých 15 minút meškania sme dohadovali posledné detaily dohody. Nezaujíma ich, že som sa tomu venoval osobne preto, lebo som sa bál, že táto kľúčová dohoda bude bez môjho osobného nasadenia uzavretá až na rok dindi. Neva, kľúčové sú životy, nie trápne kecy, hoci ma to tak obyčajno ľudsky se*ie, či slušne trápi,” posťažoval sa Slovensku úradujúci premiér, ktorého šíriaci sa koronavírus postavil do neľahkej situácie.

Netrvalo ale dlho a zo strany Igora Matoviča prichádzajú výborné správy, ktoré sú dôkazom toho, že jeho meškanie na tlačovku malo naozaj viac než veľký význam. ,,Výsledky sa rátajú. Zo dňa na deň sme zvýšili počet testovaní z 300 na 900,” podelil sa o skvelú novinku vysmiaty Trnavčan, ktorý si za odmenu vychutnal lúče jarného slniečka na terase Úradu vlády. ,,Tú hnusobu SPOLU porazíme,” odkázal Slovákom muž, ktorého rozhodnutia idú, zdá sa, zatiaľ tým správnym smerom.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: Facebook/Igor Matovic