5. septembra Markíza a Nova odštartovali jubilejné desiate pokračovanie speváckej šou SuperStar, ktoré v štvrtú adventnú nedeľu prišlo do svojho finále. Po troch mesiacoch sme konečne spoznali víťaza!

Elizabeth Kopecká, Nikolas Bitkovskij, Adam Pavlovčin a Katarína Stohrová – to sú mená najlepšej štvorice, ktorá sa najprv vďaka porote a neskôr sms hlasom divákov dostala až do finále. Každý z nich si pre posledný superstarovský večer pripravil tri skladby, avšak iba dvaja ich mohli odprezentovať všetky.

superstar

Po tom, ako veľkolepý živý prenos otvorila sympatická moderátorka Ewa Farna so svojou novinkou Verze 02, speváci odpálili na pódiu ako prvú anglickú pesničku podľa svojho výberu. Elizabeth Kopecká siahla po Brunovi Marsovi a jeho It will rain, Nikolas Bitkovskij to roztočil s I want it that way od skupiny Backstreet Boys, Adam Pavlovčin rozcítil porotu piesňou Arcade od Duncana Laurencea a Katarína Stohrová si zvolila rockovú baladu Nothing else matters od Metallicy.

Napriek skvelým výkonom všetkých finalistov čakala jedného z nich smutná správa. V tomto prípade išlo o Katku, ktorá od dvoch národov získala najmenej SMS-siek, a tak musela dať súťaži zbohom z krásneho štvrtého miesta.

Na zvyšnú trojicu čakali piesne v rodnom jazyku, ktoré odštartovala Elizabeth s bravúrnym prevedením V stínu kapradiny od Jany Kratochvílovej. Adam si hlbokým hlasom podmanil divákov romantickou skladbou Láska od Marcela Palondera a Nikolos taktiež predviedol svoje citlivejšie ja v hite Anděl od skupiny Mirai.  Žiaľ, po dojímavých číslach prišlo opäť k ešte dojímavejšiemu lúčeniu – s bronzovou priečkou sa musel uspokojiť vždy vysmiaty Nikolas.

V definitívnom rozstrele sa stretli zástupcovia z oboch krajín, ktorí si posledným hitom zaspomínali na svoj úplne prvý kásting. Kým príťažlivá brunetka vystúpila so songom Stay od Rihanny, jej súper si požičal od Rag’n’Bone Mana song Skin. Po ich neskutočných výkonoch, obrovských ováciách, dlhých chvíľach napätia a mimoriadnej drámy napokon Ewa Farna vyhlásila meno víťaza tohtoročnej SuperStar.

superstar

Diváci vyjadrili najviac podpory od začiatku favorizovanému spevákovi, ktorý vyrážal dych nielen svojím dokonalým hudobným a tanečným prejavom, ale i extravagantným imidžom. Adam Pavlovčin, srdečne gratulujeme k víťazstvu a Elizabeth Kopeckej k nádhernému druhému miestu.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: TV Markíza, Instagram/superstarcs