Keď mala Aleema Ali 12 rokov, dopustila sa chyby, ktorá ju takmer pripravila o život. Predtým, ako použila šampón proti všiam, si totiž detailne neprečítala jeho obsah, čo sa jej nepekne vypomstilo.

Na Aleemu Ali sa rovnako ako na mnoho iných detí “nalepili” v škole vši. Problém sa žiačka rozhodla vyriešiť úplne banálnym spôsobom – šampónom proti všiam, bežne dostupnom v lekárni. Podľa návodu si ho mala nechať pôsobiť na hlave  5 minút, avšak počas tejto chvíľky prešla okolo šporáku, na ktorom sa niečo varilo. A vtedy sa to stalo…

Nakoľko daný šampón obsahuje vysoko horľavé látky, Angličankine vlasy a tvár začali okamžite horieť. Následne sa Allema s popáleninami tretieho stupňa, rozprestierajúcimi sa na 55 % jej tela, ocitla na jednotke intenzívnej starostlivosti, kde bola dva mesiace v umelom spánku. Okrem toho prišla o sedem prstov.

Napriek tomu, že od tragédie ubehli štyri roky, a dievčina má už za sebou mnosžtvo zákrokov, v cieli ešte zďaleka nie je. ,,Každý deń používam inhalátor a zvlhčovač vzduchu, nosím kompresné oblečenie, beriem veľa liekov a natieram sa krémami,” Aleema vymenovala dôsledky nehody, ktorá jej zmenila život. Ako ale tvrdí – k lepšiemu. Aj keď je jej tvár znetvorená, má vraj oveľa viac sebavedomia než predtým. Mladá Britka však túži po nových perách a nose, a tak si založila fundraisingovu stránku, prostredníctvom ktorej sa snaží vyzbierať dostatok peňazí na vytúžené plastické operácie.

Zdroj: thesun.co.uk | Foto: Instagram/aleemaxali