Takmer všetci sa v týchto dňoch usilujeme hľadať osvedčené tipy na to, ako so šírením nebezpečných drobných častíc koronavírusu bojovať čo najúčinnejšie. Najbežnejšou variantou sú hygienické rúška na tvár, no ani tie nedokážu zaistiť 100% ochranu. A keďže je ich v spoločnosti citeľný nedostatok, rozhodla sa k verejnej osvete prispieť aj herečka Mária Bartalos.

Niekdajšia hviezda seriálu Oteckovia si momentálne užíva každodenné radosti i starosti ženy na materskej dovolenke. Popri starostlivosti o synčeka Noela sa ale stíha venovať aj praktickým záležitostiam, prispievajúcim k celospoločenskému prospechu.

mária bartalos syn noel

Obľúbená umelkyňa sa tentokrát zamerala na tému nevyhnutných rúšok, keďže drvivá väčšina populácie je nútená siahať po ručne zhotovených bavlnených ochranách. Žiaden materiál však nie je nesmrteľný a jeho časté používanie značne znižuje kvalitu zachytávania najmenších mikróbov. Bývalá markizáčka preto priniesla skvelý a zároveň jednoduchý návod na to, ako sa dá životnosť rúška predĺžiť.

Pomôcka dostupná pre každého

,,To biele je netkaná textília, ktorú keď si vložíte do svojho rúška (či už máte ušité alebo jednorázové), zabezpečíte si tým vyššiu ochranu! Poniektorí majú rúško len z jednej vrstvy, niektorí z dvoch, tak či onak, tá druhá či tretia vrstva tejto textílie je pre vás veľké plus, lebo slúži ako filter, podobne ako vrecko do vysávača,” Mary odporúča kúpiť si v lekárni špecializovanú rolku, ktorá sa dá výborne zužitkovať.

,,Je na nej 170 tých trhacích textílií, ktoré si strihám ešte na 4, takže mám 680, a po jednom vkladám do rúška. Po použití vyhodíte. Toto vám vie predĺžiť aj životnosť jednorázového rúška, čo je dosť super keďže ich je málo,” sympatická mamina prosí ľudí, aby nápomocnú radu šírili ďalej s cieľom ochrániť najmä rizikové skupiny občanov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj: Instagram/maria.bartalos | Foto: Instagram/maria.bartalos, streamable.com