Fotografia podvýživeného chlapčeka z Afriky obehla celý svet a nejedného človeka prinútila zamyslieť sa nad necitlivým správaním niektorých ľudí k malým stvoreniam. Našťastie sa aj v tejto dobe nájdu ľudia s obrovským srdcom, vierou a ochotou pomôcť, akou je rozhodne dánska dobrovoľníčka Anja. Život afrického úbožiatka, ktorého sa rodičia zriekli a nechali napospas osudu, sa vďaka Anji radikálne zmenil. 

Neuveriteľne silný príbeh, ktorý ukazuje bezbranné dieťatko a jeho ťažký osud, obletel internet na týchto fotografiách. Africký chlapček zostal úplne sám v momente, keď sa ho zriekli rodičia. Dôvod je veľmi zarážajúci- mysleli si, že je ich dieťa čarodejník. A tak blúdil ulicami dlhých 8 mesiacov, kým ho nenašla dobrovoľníčka Anja z Dánska.

pribeh1

Chlapčekovi, ktorému dala meno Hope, dostal obrovskú šancu začať nový a hlavne lepší život. Veľké množstvo parazitov a ďalšie ochorenia, ktorými dieťatko dlho trpelo, sú vďaka Anji z dobrovoľníckej organizácie už minulosťou. Dnes dokáže sám sedieť a na jeho tváričke vidieť konečne spokojnosť.

pribeh3

pribeh4 pribeh5 pribeh6 pribeh7

Zdroj/Foto: Zaujimavysvet.sk