Herci musia kvôli svojim postavám často podstupovať rôzne viac či menej lichotiace premeny, ktoré sa už stali súčasťou ich každodennej práce. No speváci to majú v tomto smere predsa len o čosi jednoduchšie, nie však tí, ktorí sa chcú aspoň na chvíľu mihnúť aj pred televíznymi kamerami a zahrať si v nejakom tom seriáli, či dokonca filme.

Svoje o tom vie aj úspešný český spevák, ktorý sa pred rokmi dostal do povedomia verejnosti ako partner a neskôr aj druhý manžel speváckej divy Lucie Bílej. Václav Noid Bárta je však dnes so svojou o čosi slávnejšou exmanželkou spájaný už len málokedy. Sám si totiž dokázal vybudovať kariéru rešpektovaného hudobníka, o ktorého stoja najmä filmári, muzikáloví producenti, no v neposlednom rade aj jeho vlastní kolegovia, ktorým píše hudbu priamo na mieru. Jeho skladby tak majú v repertoári aj Bára Basiková, Helena Vondráčková či samotná Lucie Bílá.

Zo speváka filmovou hviezdou?

Vďaka svojmu nespornému talentu však opatril svojou hudbou aj nejeden úspešný film, okrem iných kinohit Kajínek či novú českú komédiu Pepa. A o tom, že ide skutočne o nadaného umelca, svedčí aj fakt, že sa postupne vypracoval na jedného z najobsadzovanejších muzikálových hercov a spevákov vôbec. No aby toho herectva nebolo málo, skúsil si to aj pred filmovými kamerami, a to konkrétne v už spomínanom Kajínkovi či v seriáli FTV Prima Svadby v Benátkach.

Vyzerá to tak, že Noid sa filmárom skutočne osvedčil, a tak dostal ďalšiu televíznu ponuku – tentokrát v seriáli VIP Vraždy, v ktorom môžete vídať aj našu slovenskú herečku Soňu Norisovú ako úspešnú spisovateľku, ktorá napomáha policajnému vyšetrovaniu. Spevák si tentoraz strihol postavu rapera, ktorá aspoň podľa zatiaľ zverejnených fotografií vyzerá naozaj humorne. :D

Fotografie z natáčania VIP Vrážd

Václav Noid Bárta si zahral vo VIP Vraždách FTV Prima

Foto: Instagram/Noid