Obrovské množstvo rodičov každý týždeň sleduje závery z tlačových besied, kde ich zaujíma najmä jedna kľúčová informácia – kedy môžu deti opäť zasadnúť do školských lavíc?! Pondelok 8. február preto rozhodne stojí za pozornosť, keďže práve vtedy bude určitej skupine ratolestí umožnený návrat a to za upravených podmienok.

Zavedenie Covid automatu, kde sa aktuálne celý národ nachádza v kritickej čiernej zóne, mnohých zmiatlo. Vláda vykazuje už dlhodobo problémy dohodnúť sa na celkových zneniach opatrení, ktorých podoba sa niekedy mení takpovediac z hodiny na hodinu.

vláda krajčí

Najnovšie informácie sú dôležité predovšetkým pre rodičov najmenších detí a žiakov prvého stupňa základných škôl. Okrem spomenutých ročníkov sa otvárajú aj posledné ročníky stredných škôl, umožňujúce dospievajúcim študentom pripravovať sa na maturity.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

,,Otvoria sa tiež stredné zdravotnícke školy vo všetkých ročníkoch vzhľadom na požiadavky rezortu zdravotníctva. Bude možné individuálne vzdelávanie v ZUŠ či vzdelávanie v skupinách 5+1 na 2. stupni a na SŠ najmä pre žiakov so sťaženým prístupom k dištančnému vzdelávaniu,” znejú ďalšie oznamy.

Stránka politického hnutia Oľano zároveň pripomína zmenu v podmienkach testovania rodičov. Kým ešte donedávna bolo potrebné preukazovať sa negatívnym certifikátom obidvom zákonným zástupcom, od pondelka postačí skontrolovať len jedného z nich. Zároveň bude prebiehať pravidelné testovanie zamestnancov školských zariadení, pričom výsledky by nikdy nemali byť staršie ako 7 dní.

olano facebook

Zdroj: Facebook/Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti | Foto: Facebook/Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Pexels.com