Neuveriteľná nezodpovednosť, ktorej sa dopustili rodičia z Brezna, pobúrila celé Slovensko. Kým z každej strany padajú na majiteľov áut upozornenia na hroziace nebezpečenstvo v uzavretom vozidle počas tropických horúčav, pár, ktorý si vyšiel na túru do Humenného, tento fakt absolútne odignoroval!

Kým si užívali výlet, ich deti takmer zomreli v rozpálenom aute! Neuveriteľné šťastie v nešťastí mali dve maloleté dievčatká vo veku dvoch rokov a šiestich mesiacov, ktoré nechali nezodpovední rodičia v uzavretom automobile. Nakoľko im deti zaspali v autosedčakách a evidetne ich nechceli budiť, vybrali sa na Brekovský hrad, ktorý je od parkoviska vzdialený približne 10 minút cesty. Napriek tomu, že v aute nechali mierne pootvorené okno, vzhľadom na 30-stupňové horúčavy bolo vozidlo bez dostatočného ovzdušnenia či klimatizácie, okamžite, prehriate.

Aj keď sa chceli rodičia za deťmi ,,ihneď” vrátiť, dievčatká sa chvíľu po ich odchode prebudili a začali žalostne nariekať. Nakoľko mali veľké šťastie, ich hysterický plač začula náhodná chodkyňa, ktorá sa snažila hľadať rodičov približne 20 minút. Keď sa jej to nepodarilo, okamžite zavolala policajta, ktorý služobnou zbraňou rozbil predné okno automobilu. Svedkyňa, ktorej duchaprítomnosť zachránila životy detí, sa vyjadrila, že deti boli po vyslobodení červené a spotené. Napriek tomu, že podľa lekára sú deti v poriadku, na rodičov bolo vydané stíhanie za zločin opustenia dieťaťa.

 

Nechali ste už niekedy dieťa či zviera v uzavretom priestore auta?

Loading ... Loading ...

Zdroj: Noviny.sk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Deny
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)