Napriek tomu, že v posledných dňoch nepočúvame zo všetkých strán nič iné len výzvy k disciplinovanému správaniu s cieľom ochrániť seba i okolie pred epidémiou koronavírusu, poniektorí predstavitelia zdravotníctva sa dopúšťajú kolosálnych omylov. Najnovšie na povrch vyplávala šokujúca informácia o tom, ako zamestnanci gynekologického oddelenia v Bratislave vedome ohrozili desiatky pacientiek či kolegov!

V ružinovskej Univerzitnej nemocnici Bratislava došlo k hanebnému incidentu, kedy mal minimálne jeden pracovník gynekologického oddelenia zatajiť cestovateľskú anamnézu. Lekár údajne neinformoval o dovolenke v ohrozenej oblasti a po príchode domov sa mlčky vrátil späť do práce.

lekár

Na oddelení však nakazil svojho kolegu, ktorý bol pozitívne testovaný na ochorenie Covid-19. Po zhliadnutí výsledku tak v ružinovskej nemocnici došlo k okamžitému uzatvoreniu celého gynekologického oddelenia. Najhoršou na celej záležitosti sa ale stáva smutná skutočnosť, že lekári, preukazujúci podozrivé symptómy obávaného ochorenia, vo vyšetreniach pacientiek ďalej pokračovali, a to vraj dokonca bez použitia patričných ochranných pomôcok!

V tejto chvíli sa dá len polemizovať o tom, kto ďalší mohol byť kvôli absolútne nezodpovednému správaniu bratislavského personálu nakazený, keďže nový druh respiračného ochorenia sa nekontrolovateľne prenáša viacerými spôsobmi a jeho inkubačná doba môže dosahovať aj viac ako dva týždne. Gynekologicko-pôrodnícka klinika ostáva preto nateraz úplne odstavená!

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

porodnica

Zdroj: Cas.sk | Foto: Pexels.com