Už sa stalo akýmsi zvykom, že všade, kam ideme, máme v rukách telefón. Túto činnosť by sme mohli nazvať aj skrátenie chvíle. Nemôžeme predsa len tak sedieť, pozorovať okolie, s niekým sa porozprávať alebo čítať knihu. Takých ľudí sa nájde dnes už len zopár a počas dňa stráveného v električke alebo kdekoľvek inde, by sme ich spočítali možno iba na prstoch jednej ruky.

Čakáme u doktora, cestujeme vlakom, autobusom, električkou, ráno po zobudení, večer pred spaním, pred jedlom a po jedle, počas návštevy toalety, počas rozhovoru s druhou osobou a omnoho viac. Tieto obrázky sú odrazom dnešnej doby, veď uznajte samy, ukazujú ju presne takú, akou naozaj aj je. Ovládli nás smartfóny, tablety, notebooky a ešte viac aplikácie v nich. Technológie neovládajú ľudia, ale technológia ovláda masy ľudí. Už si len veľmi ťažko dokážeme predstaviť použiť telefón menej ako 345 871 krát za deň. Nasledujúce fotografie vám vo vtipnom prevedení pripomenú takmer každodenné situácie, ktoré prežíva takmer väčšina z nás:

Aj my máme svoju vôdzku, nielen psy

Aký je rozdiel medzi vodítkom pre zvieratá a ľudí? Vôdzka pre psa je dlhšia ako tá naša.

Gestá rúk na koncertoch

Tieto gestá ukazovali naši rodičia na koncertoch, na ktoré chodili vo svojej mladosti. My sme si zaneprázdnili ruky niečim iným.

Romantika vo dvojici

O lietaní iskričiek počas prvého rande alebo romantickej partnerskej večere sa v roku 2017 asi hovori nedá.

Namiesto novomanželskej pusy prichádza zmena statusu

To je predsa prvá dôležitá vec, ktorú treba urobiť, všakže! Zmeniť si status na Facebooku na: vo vzťahu, zasnúbení a, samozrejme, ženatý/vydatá.

Štýl čakania na zastávkach

Ako lepšie môžeme predsa stráviť chvíľu čakania na vlak, autobus či električku? Nuž, aspoň niekto si to uvedomil.

Kto z nich si ako prvý všimne, že je už na rade?

Už aj Číňania? Tak to už je čo povedať!

Fotenie na pláži

Selfie na super dovolenke a krásnej pláži jednoducho musí byť. Horšie už je, ak zaspíte s telefónom na sebe.

Stalo sa to už aj vám?

Spomínate si, ako sme zvonili na zvončeky a pýtali sa rodiča: „Dobrý deň, je Zuzka doma? Môže ísť von?“ To boli ale pekné časy. Ak ste chceli ísť von s kamarátmi museli ste prejsť celé sídlisko a obehať všetkých priateľov. V dnešnej dobe by to bola celkom slušná rozcvička na udržanie kondície. Teraz sme už dokonca schopní napísať, že stojíme pred dverami.

Odfotiť si jedlo predtým, ako začnete jesť, je už taká klasika

Novodobá konverzácia

Ani si neuvedomujeme, ako často odpisujeme na správy iným, prechádzame si Facebook či Instragram počas toho, ako sa naživo s niekym rozprávame.

Správanie sa ľudí v hraničných situáciách

Pri každej udalosti sa nájde skupina ľudí, ktorá sa snaží pomôcť a skupinka ľudí, ktorá potrebuje všetko zaznamenať. Bez toho by to, samozrejme, nešlo.

Ak chcete, aby vaša párty nezačala upadať týmto smerom…

…radšej využite domáci košíček na niečo iné, ako občerstvenie pre hostí.

Používanie telefónu pri návšteve toalety

Tak toto sa stalo už hádam väčšine z nás. Mnoho ľudí má vďaka využívaniu telefónu na toalete za sebou aj jeho pád priamo do misy. A ako ste sa potom zatvárili? Predpokladáe, že veľmi podobne..

Mobile GIF - Find & Share on GIPHY

Problém vyriešený

Aby sme v budúcnosti predišli stratám, o niekoľko rokov už určite vymyslia aj nový druh špeciálne zabezpečenej toalety pre selfies.

Aj vy trávite poslednú polhodinu pred spaním nejak takto?

Staré dobré časy

Zaspomínajte si trochu na staré dobré časy. Hromada bicyklov a detský krik bol pre nás jasným signálom, že musíte ísť von.

Deti súčasnej modernej doby však vynašli nový spôsob prechádzky na čerstvom vzduchu.

A na záver…

Hovorí sa, že na blízkom východe sú ľudia šťastnejší. Napriek tomu, že nemajú ani z polovice to, čo máme my, žijú šťastný život a nič im nechýba. Prečo asi? :) Pozrite sa na ich tváre.

Všetky obrázky zobrazujú denné situácie z nášho života a ešte ďaleko viac. Preto skúste aspoň počas dnešného dňa použiť svoj telefón iba výnimočne. Skúste si uvedomiť každú chvíľu, každú situáciu, počas ktorej vytiahnete mobil len tak, bez príčiny. Želáme vám úspešný a slobodný deň strávený bez vašej vôdzky. :)

Foto: weheartit.com, thinkinghumanity.com, giphy.com