Slovensko má za sebou prelomové parlamentné voľby, kedy sa pomyselné misky váh popremiestňovali na druhú stranu. Líder úspešného hnutia Oľano Igor Matovič prirovnal výsledky hlasovania za nové národné povstanie, kde sa naplno prejavila obrovská túžba občanov bojovať proti dlhotrvajúcej korupcii a desivým politickým prešľapom. K podobnému názoru sa prikláňa aj pani prezidentka Zuzana Čaputová, zanechávajúc obyvateľom našej krajiny ďalšie posolstvo.

Dva dni po sobotňajších voľbách do NR SR prichádza oficiálne vyhlásenie od úradujúcej hlavy nášho štátu. Zuzana Čaputová sa v prvom rade nezabudla poďakovať občanom za vysokú volebnú účasť a tiež pogratulovať všetkým stranám a poslancom, ktorým ľudia prejavili najvyššiu dôveru.

čaputová matovič

Prezidentka je presvedčená o tom, že Slováci v posledný februárový deň vyjadrili obrovské odhodlanie zmeniť poškodené systémy v našej krajine. ,,Ukázalo sa, že túžba nastoliť spravodlivosť a bojovať s korupciou v spoločnosti bola veľká a tejto túžbe zodpovedá aj výsledok volieb. Vo všetkých krajoch a vo väčšine okresov sme zvolili zmenu,” znejú slová plné nádeje.

,,Voľbami sme získali šancu pokročiť v obnovení viery v spravodlivosť. A to nie je málo. Verím, že strany, ktoré sú potenciálnymi koaličnými partnermi pravdepodobnej vlády, túto historickú príležitosť naplno využijú,” popredná politička sa prihovára volebným lídrom s vyjadrením viery v to, že svoje predvolebné sľuby vo vzájomnej spolupráci dotiahnu do úspešného konca, zdôrazňujúc, že osud krajiny budúcej vláde jej určite ľahostajný nie je. Celý príhovor Zuzany Čaputovej si môžete vypočuť v priloženom videu.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj: Instagram/zuzana_caputova | Foto: Instagram/zuzana_caputova, streamable.com