Ktorá žena by dokázala odolať takýmto momentom? Najznámejší a najsympatickejší silák sveta Dwayne Johnson je v prvom rade otcom a svoju lásku k dcérke prejavuje naozaj vzorne.

To je teda otecko! Americký herec Dwayne „The Rock“ Johnson je ukážkovým tatkom. Aj počas nabitého pracovného dňa si našiel čas a svojej 7-mesačnej dcérke Jasmine vymenil použitú plienku za novú. A to dokonca na palube lietadla a s obrovským úsmevom na perách! Je evidentné, že prax mu nechýba a svojej žene pomáha za každých okolností.

 

Dwayne je známy najmä pre svoju vypracovanú postavu a obrovskú silu, no samotný herec neskrýva ani svoju druhú tvár. Jednak je veľkým milovníkom zvierat, vlastní obrovskú farmu a niekoľko psov. Okrem toho, často a hlavne rád pomáha chorým deťom a ľuďom, s ktorými sa osud nijako nemaznal. Je to proste dokonalý chlap so srdcom na správnom mieste.

After we feed her, Jasmine just loves looking at daddy's tattoos. I think it helps her digest😂. Can't wait to one day explain to her what all this means. Chat about her cultures (Samoan, Armenian, African American and Italian). And while these symbols may appear to be primitive, unsophisticated and crude – they're extremely sacred, thousands of years old and very powerful. My mana (strength). Ironically enough the symbol she's fixated on is our ATUA (our God) protected by the small building blocks of my life and then by shark teeth. Yuuuuup, we gonna have some good daddy/daughter chats. Until then she'll continue to use daddy's tattoos as a place to scratch, drool and spit up. #Tatua #PolyCulture #FaaSamoa #Respect #SpitUpOnDaddy #Yay

A post shared by therock (@therock) on

 

 

 

Ok so when I walked in to surprise Lauren at the Specialty Pediatric Ward she smiled big. BUT, when she told me she LOVES Disney princesses and I told her that I have a new Disney animated musical coming out that introduces a new princess named, "Moana" she smiled huge. THEN, when I told Lauren that she was just like Moana – beautiful, smart, ultra cool and super strong… she had the greatest reaction.. She laughed with a massive smile. Then I told her and guess who's playing the male lead in Moana and is singing sooooooooongs….. she said "who?" I said, "ME!" I'm pretty sure she forced a smile to make Uncle DJ feel good. 😂😂 She was the first kid I saw when I got to the ward and she certainly set the tone for the day. What a smile. Stay strong honey and can't wait for you to see Moana, because you're just like her. I know how badly you can't wait to hear me sing. 😂 ~ DJ

A post shared by therock (@therock) on

 

 

Foto: Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Katarina J.
Číta Murakamiho, počúva Morriconeho. Miluje kultúru, online marketing. A hlavne svojho psa.