Každá z nás chce byť krásna a príťažlivá, preto častokrát držíme šialené diéty, ničíme si vlasy peroxidom alebo podstupujeme omladzovacie kúry. Pokiaľ sa o dosiahnutie pekného vzhľadu usilujeme cvičením, outfitom lichotiacim našej postave, zdravou stravou či návštevou fitness centra, všetko je v poriadku. Za dokonalým vzhľadom niektorých žien však stoja omnoho drastickejšie metódy. Viete k čomu všetkému boli poniektoré krásky schopné pristúpiť v túžbe po dokonalosti?

 

Šialené diéty, ktoré za vaše zdravie rozhodne nestoja

Každá z vás sa už určite stretla s diétou, ktorá zaručovala zázračný úbytok hmotnosti už za pár dni. Ja si dodnes spomínam na babkinu tukožrútsku, ktorú jedla celý týždeň a básnila o tom, ako krásne z tejto zázračnej polievky schudla jej suseda. Aj keď nejaké to kilo zhodila, za pár týždňov sa jej všetky vrátili ako bumerang aj s pár kilami navyše. Stále sa však nájdu extrémnejšie spôsoby, ako rýchlo zhodiť pár kilogramov. Bohužiaľ, ich vedľajším účinkom môže byť aj smrť.

Vo svete modelingu ide doslova o každý gram, a tak sa objavila úžasná vatová diéta. Že si nedokážete predstaviť, ako sa z vaty stane chutné jedlo? Úplne jednoducho, stačí ak ju namočíte do pomarančového džúsu alebo pokvapkáte citrónovou šťavou. Že vás to neoslovilo ani teraz? Stále sú tu ďalšie možnosti, ako napríklad prehltnutie pásomnice, ktorá bude vo vašom tele pôsobiť ako parazit a pojedať všetku výživu. Zábavnejšie však bude, keď sa túto potvorku, ktorá dorastá až do dĺžky 9 metrov, budete snažiť z tela vylúčiť. Medzi bizarné spôsoby chudnutia tiež patrí dvojtýždňová jablková diéta. Celé dva týždne konzumujete len jablká, ktoré, samozrejme, nemusia byť výlučne surové a môžete si ich upraviť aj tepelne. Po pár dňoch však bude vaše telo zoslabené a garantujeme vám, že jablko už nebudete chcieť ani vidieť.

Čínsky kult lotosových nôh

Prvé zmienky o tomto drastickom spôsobe dosiahnutia ideálu krásy pochádzajú už z 9. storočia. Kult takzvaných lotosových nôh spočíval v zabránení rastu chodidiel u žien. Číňania totiž verili, že malé chodidlo je u ženy vzrušujúce, značí eleganciu a dobré postavenie dievčiny. Dohady hovoria aj o tom, že tento ,,kult” sa využíval aj preto, aby žena nebola ambiciózna a nestala sa hlavou rodiny. Zväzovanie chodidiel podstupovali dievčatká už v útlom veku, približne medzi piatym a pätnástym rokom života. Chodidlo bolo stiahnuté a obalené pevnou látkou, čím vznikala deformácia chodidiel a noha nemohla normálne rásť. Aby sa zabránilo rastu, dievčatkám sa dokonca lámali prsty na nohách a následne obviazané sa im obúvali maličké topánočky. Dievčatká a mladé ženy podstupovali tento zákrok, ktorý im mal zaručiť, že sa dobre vydajú. Kvôli bolestiam a deformácii, ktoré toto zväzovanie spôsobovalo, mohli ženy robiť len ozaj malé a opatrné krôčiky a aj prechod medzi dvoma miestnosťami bol pre ne bolestivým zážitkom. Toto vzdávanie holdu malým chodidlám zničilo zdravie obrovskému množstvu žien a malo taký úspech, že kvôli nemu dokonca vyšla príručka 48. spôsobov, ako tieto chodidlá využiť pri milostnej hre!

Načo zdravé zuby, ak nemám úsmev celebrity?

Nielen ženy, ale aj muži podľahli trendu dokonalého chrupu, nie však toho vlastného. Strojček na zuby či profesionálne bielenie mnohým nestačili a svoj chrup vymenili za dokonalý filmový úsmev obľúbenej celebrity. Poniektorím naháňa strach aj bežná návšteva dentistu, niekto si dá naopak vytrhať zdravé zúbky a vyberie si nové priamo z katalógu. Vďaka šikovným zubným technikom dnes môže mať každá žena úsmev ako Jennifer Lopez.

Najzaručenejším spôsobom, ako byť krásna bez bolesti, je úprimne sa usmievať a milovať svoje telo

Šialené matky posadnuté krásou dcér

Tento trend z Ameriky ste si mohli všimnúť pri súťažiach krásy malých dievčat. Pri väčšine z nich sa už v útlom veku potláča prirodzenosť, ktorá je nahrádzaná množstvom make-upu, vlásky sú ničené lakom a telíčka malých slečien natreté samoopaľovacím krémom. Okrem zásahov do prirodzenej krásy podstupujú tvrdé tréningy tanca a spevu. Namiesto hrania sa s rovesníkmi podstupujú kozmetické úpravy, manikúru, pedikúru a trénujú dokonalé úsmevy a chôdzu. Častokrát sú matky týchto dievčatiek ochotné zájsť aj do tých najväčších extrémov, ako svoje princezné vylepšiť. V mnohých prípadoch nechajú svojim dcérkam vytrhať zúbky a nahradia ich dokonalým umelým chrupom.

Eden Wood, jedna z detských hviezdičiek súťaží krásy

Blast from the past😎😇

A post shared by Eden Wood (@officialedenwood) on

 

Nepáči sa vám vaše telo? Nevadí, ľahnite si pod nôž

Plastické operácie sa stali akýmsi trendom dnešnej doby. Určujú spoločenské postavenie ženy a rozhodne nie sú výsadou priemerne zarábajúcich, aj keď je pravdou, že dnes si dokážete plnší dekolt zaobstarať aj na splátky. Menšie chirurgické vylepšenia, ako spôsob zvýšenia sebavedomia, sa dnes celkom akceptujú. Čo sa však stane, keď sa jednorázové vylepšenie stane akousi závislosťou? S odstupom času badať najmä medzi celebritami dôsledky plastických operácii. Mnohé z nich sa desiatkami zásahov skôr zohavilo ako vylepšilo. Medzi tie najznámejšie patrí napríklad Donatella Versace. Potlačenie vlastnej identity a ,,vylepšenie” vzhľadu neprinesie vždy len požadovaný úspech. Príkladom toho je aj herečka Jennifer Gray, známa ako rozkošná Baby z filmu Hriešny tanec. Svojim spôsobom bola kedysi skutočne očarujúca a väčší nos ju odlišoval od bežných krások. Jej sláva však zhasla v momente, keď sa Jenn rozhodla pre plastickú úpravu svojho poznávacieho znamenia, ktoré si nechala zmenšiť a vylepšiť. V tom momente sa stala tuctovou a nezaujímavou.

Toto všetko je však iba malou kvapôčkou v mori. História je plná kontroverzných vylepšení. Lámanie kostí na predĺženie nôh, vykrmovanie žien pri vyznávaní kultu obezity alebo extrémne sťahovanie korzetov pre osí pás, ktoré deformovalo vnútorné orgány. Ideál krásy sa líši v každej kultúre i období a siaha ďaleko do minulosti. Na tom, že každá z nás chce byť príťažlivá, sa nič nezmení. Menia sa len spôsoby, akými je možné svoje telo vylepšiť. Každá žena by si však mala uvedomiť svoju hodnotu a výnimočnosť. Najzaručenejším spôsobom, ako byť krásna bez bolesti, je úprimne sa usmievať a milovať svoje telo.

Foto: Instagram | Video: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tatiana C.
Grafička, fotografka a hlavne dobrodružná povaha. Miluje knihy , dobrú hudbu a adrenalín. Zaujíma sa o témy vzťahov a .... Opýta sa za vás otázky ktoré sa hanbíte položiť. Verí že v jej článkoch nájdete odpovede, inšpiráciu a chuť skúsiť niečo nové.