Symptómy nepredvídateľnej rakoviny prsníka sa môžu u každej ženy líšiť. Často prináša znepokojenie nahmatanie hrčky v prsníku, opuch či začervenanie, a preto by mala byť každá z nás dobre informovaná o príznakoch, ktoré si treba na svojom tele všímať. To si povedala aj statočná Sherrie Rhodes (37), ktorá zverejnila svoj príbeh a ten sa stal behom týždňa populárnym po celom svete.

 

Skutočný príbeh

Matke troch detí boli jedinou podozrivou skutočnosťou dve priehlbinky na prsníku, ktoré si všimla koncom júna 2017. Uvedomila si, že nedávno čítala o chorobných zmenách tejto oblasti, a aj keď pozorovala ,,iba” túto jednu zvláštnosť, o dva dni neskôr pre istotu kontaktovala svojho doktora. V intímnom príspevku na Facebooku následne napísala: „Včera mi diagnostikovali rakovinu prsníka. Bol to šok, tieto priehlbinky (na foto) sú toho jediným príznakom. Pred týždňom mi ultrazvuk odhalil určitý nález a mamogram to potvrdil, tak mi ešte v ten deň urobili biopsiu. Príliš som sa neobávala, pretože som necítila žiadnu hrčku alebo niečo iné. Bohužiaľ, výsledok je rakovina. Prosím, pravidelne kontrolujte svoje prsia a neignorujte nič, čo bude podozrivé. Ak by som nevidela príspevok ako je tento, nevedela by som, že to môže byť symptómom. Prosím, zdieľajte a zvýšte povedomie ľudí o tejto chorobe.“ Tak sa aj stalo a jej hrdinský čin sa objavil v mnohých celosvetovo uznávaných periodikách.

Pravá hrdinka

Iste nám dáte za pravdu, keď povieme, že o podobných problémoch nie je ľahké na verejnosti hovoriť. Táto žena to však dokázala a svoju paradoxne svoju chorobu využila pre dobrú vec. Svoj cieľ odvážna Sherrie 100 % splnila: „Práve som googlila moje meno – som na 16 stránkach a môj príbeh píše každá z nich! Nemôžem uveriť tomu, ako ďaleko moja správa došla. Uvidia to milióny žien a dúfam, že zvýšim informovanosť o symptómoch rakoviny prsníka. Šírte ďalej a kontrolujte svoje prednosti,“ podelila sa o svoje pocity na facebookovom konte.

prejavy rakoviny prsnika

prejavy rakoviny prsnika

prejavy rakoviny prsnika

prejavy rakoviny prsnika

Zdroj: aol.com, Facebook | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Lumi
Študentka medicíny a príležitostná bloggerka, čo nedá dopustiť na dobrú hudbu. Vždy ju bavilo písanie a hľadala spôsob ako ho využiť a podeliť sa o to so svetom. Teraz využíva svoje vedomosti z oblasti zdravia ale prináša aj info zo sveta showbiznisu, krásy a módy, ktoré ju bavia.