Harry Potter je bez Severusa Snapea ako Snehulienka bez siedmych trpaslíkov. A predsa. Herec Alan Rickman, predstaviteľ profesora z Rokfortu, podľahol vo veku 69 rokov rakovine. 

O popularite britského herca Alan Rickmana nemožno pochybovať. K jeho blížiacim sa 70. narodeninám, ktoré by oslávil 21. februára, mu fanúšikovia chystali jedinečný projekt v podobe knihy.

Herec, ktorý hral vo vyše sedemdesiatich filmoch, bol držiteľom mnohých cien, ako sú Zlatý glóbus alebo Emmy. I keď toto tvrdenie odmietal, preslávil sa najmä zápornými postavami a taktiež účinkoval aj na divadelnej scéne.

Herectvo začal študovať až ako 25-ročný a po jeho ukončení v Kráľovskej akadémií dramatických umení v Londýne pracoval ako garderobier pre mnohé hviezdy. Prelom jeho hereckej kariéry nastal, keď získal úlohu vo filme ,,Nebezpečné známosti“ z roku 1985. Do povedomia divákov sa dostal aj snímkami ,,Smrtonosná pasca“ (1988), Robin Hood (1991), no najväčšiu slávu mu priniesla sága o Harrym Potterovi, kde hral profesora elixírov. Keď získal rolu Severusa Snapea nevedel, že ide o film, ktorý sa bude ,,ťahať“ desať rokov. V tom čase mala spisovateľka Rowlingová napísané len tri knihy.

https://www.instagram.com/p/v4HZNVhhJb/

Okrem toho, že bol herec, rád režíroval a v roku 1997 debutoval ako s filmom ,,Zimný hosť“. Kvôli povinnostiam, ktoré mal pri filmoch o čarodejníkovi, sa k režírovaniu vrátil až o 17 rokov neskôr, keď pripravil príbeh ,,V kráľových záhradách“ s Kate Winslet.

Aj keď boli jeho hlavné úlohy ocenené iba zriedkavo, on si z toho ťažkú hlavu nerobil a v jednom staršom rozhovore sa vyjadril: ,,Herci sú predzvesťou zmeny. Film, divadlo, hudobná skladba či kniha môžu zmeniť svet.“ Alan sa okrem showbiznisu venoval aj rôznym druhom charity a taktiež politike. Po celý život stála po jeho boku priateľka a od roku 2012 aj manželka Rima Horton, ktorú spoznal ako 19 ročný.

Foto: Instagram, wallpaperscraft.com