Život píše rozmanité príbehy, no niekedy sa dá prepletenému scenáru ľudských osudov ťažko uveriť. Pred pár dňami došlo v ruskom meste Čeľabinsk k výnimočnému stretnutiu, aké sa podarí docieliť len vo veľmi zriedkavých prípadoch. Dve sestry, ktoré boli odlúčené kvôli druhej svetovej vojne, si k sebe našli cestu po neskutočných 78 rokoch.

Rosalina a Júlia Charitonové pochádzali z viacpočetnej rodiny, avšak počas bombardovania Stalingradu v roku 1942 sa takmer všetci členovia famílie museli nedobrovoľne rozdeliť. Kým otec so synom boli nútení nastúpiť na front, tri sestry sa dočkali rozdielnych osudov.

Stalingrad

Galina umrela na týfus, Júlia ostala s matkou a o Rosaline si všetci mysleli, že zomrela, nakoľko sa v čase útokov nachádzala v najviac postihnutej továrni. Príbuzným tak bolo oznámené, že ich milovaná dcéra a sestra zahynula – jej sa však akoby zázrakom podarilo z trosiek vyviaznuť a trajektom sa dostať do bezpečia.

Mladá dievčina sa po rokoch otrockých prác dočkala šťastia, keď sa vydala a porodila deti. Celé roky verila v to, že sa jej raz znovu podarí stretnúť sa s ktorýmkoľvek členom najbližšej rodiny, hoci vôbec netušila, či to niekto okrem nej vôbec prežil. Kontaktovala políciu aj ministerstvo vnútra, no zlom nastal až v roku 2020.

Na internetovej stránke venovanej pátraniu po nezvestných v dôsledku vojen sa objavili dva vskutku podobné príbehy, čo policajtov inšpirovalo v ďalšom hľadaní. Keďže sa 92-ročná Júlia tiež pokúšala vyhľadať niekoho z preživších, narazila na inzerát, pátrajúci práve po nej. Autorkou bola 94-ročná babka Rosalina.

Vďaka práci kompetentných a webovým stránkam sa podarilo nemožné – sestry Charitonové sa dočkali osobného zvítania po takmer 80 rokoch od poslednej rozlúčky. Obidve majú napriek vysokému veku v hlavách uložené spomienky na mladosť, vďaka čomu sa stretnutie nieslo v silne emotívnej atmosfére plnej objatí, bozkov a sĺz dojatia. Pozrite si najčarovnejšie zábery, ktoré obleteli takmer celý svet.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj: Facebook/Sputnik | Foto: Facebook, streamable.com, Pixabay.com