Dovolenková sezona je v plnom prúde, a tak sme si posvietili na tie najtrápnejšie zvyky, ktorých by ste sa mali raz a navždy zbaviť. Pozrite sa na tie najhoršie, za ktoré sa mnohí zcestovaní ľudia hanbia.

 

Tlieskanie v lietadle

Verte či nie, tento zvyk majú zaužívaný iba Slováci a Češi. Skúste letieť so zahraničnou leteckou spoločnosťou a pri zatlieskaní sa na vás otočí dav hláv s výrazom, či vám preskočilo. Predsa ani autobusarovi alebo vodičovi električky netlieskate iba preto, že vás odviezol do práce. Apropo, vám niekto v robote tlieska za vykonanú pracu? :)

image

Nosenie ponožiek v sandáloch

Tak toto je, vážené, dokonalé poznávacie znamenie, ako zistíte, že nositeľom týchto neskombinovateľných vecí je jedine Slovák alebo Čech. Preč s nimi, je to hrozné.

image

Dojedz to mäso, zober si ešte koláč a nemel!

Na dovolenke typu ,,all inclusive” máme nielen bezodný kelímok, ale i tanier. Preto musíme zošrotovať všetko, čo máme pred očami. Veď sme si za to predsa zaplatili, no nie?

To nekupuj, u nás je to lacnejšie!

Neustále porovnávame ceny s našimi a vďaka tomu si mnohí neužijú to, čo je pre danú krajinu špecifické. Veď načo by sme si v Taliansku pochutnali na pravej 15-eurovej pizzi, keď u nás ju môžete mať za šesť, však?

Vstávaj, musíme obsadiť ležadlá!

Poniektorí ľudia sú schopní vstávať i o piatej ráno, aby si mohli ukrojiť kúsok pláže len a len pre seba. Natiahnu budíčky a rýchlo, rýchlo utekajú s osuškami na krku k svojmu vysnenému cieľu – setu ležadiel so slnečníkom. Fakt krásna predstava vstávania na dovolenke.

image

Pohni kostrou, RO-ZU-MIEŠ!?

Mnoho ,,jazykových expertov” si nerobí starosti s používaním medzinárodných rečí a na domácich hovorí plynulým, NAŠIM materínskym jazykom! Ak im barman po vypýtaní dvoch pív nič nedá a nechápavo pozerá ako krava na otvorené vráta, dôraznejšie vyslovia: ,,DVE PI-VÁ! RO-ZU-MIEŠ?! DVE PI-VÁ!!! :)

Foto: 7-themes.com, pexels.com, pixabay.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Aliss
Veľká milovníčka cestovania a potuliek po exotických krajinách. Keď práve nie je na cestách, rada si prečíta skvelú knihu, pustí romantický film alebo ukuchtí nejakú delikatesu.