Ako muži, tak aj ženy majú svoje fantázie a erotické túžby, o ktorých v tichosti snívajú a chceli by ich zažiť. Ako však o týchto snoch povedať svojmu partnerovi, hlavne ak sa vaše chúťky vymykajú štandardu?

Mnoho tém je stále tabu a k informáciám sa dostávame veľmi ťažko, o to ťažšie je potom zveriť sa partnerovi s tým, čo by sme chceli zažiť, najmä v prípade, že sú naše túžby všeobecne považované za zvrhlé a nenormálne. V prvom rade si musíte uvedomiť, že sa nemáte za čo hanbiť. Človek sa vyvíja, chce skúšať niečo nové, objavovať svoje telo a možnosti. Klasický misionár je síce fajn, ale ak ,,neochutnáte” aj niečo iné, prejete sa ho a nezistíte, o čo vlastne prichádzate. Zahoďte strach. Ak bude môcť váš partner uspokojiť vaše túžby, bude nadšením bez seba!

Nemému ani vlastná mať nerozumie. Naznačte mu, po čom túžite!

Muži nevedia čítať naše myšlienky, takže ak si sadnete do tureckého sedu a budete ho hypnotizovať svojim pohľadom v nádeji, že telepatickým zázrakom sa mu v hlave premietne rovnaká scéna ako v tej vašej, dúfate márne. Existuje však niekoľko spôsobov, ako mu o svojich predstavách povedať. Pre tie odvážnejšie je tu, samozrejme, priama cesta. Povedzte mu do očí, čo sa vám premieta v mysli a čo by ste chceli vyskúšať práve s ním. Väčšina žien sa však takéhoto rozhovoru obáva alebo nevie, ako začať. Čo tak mu to naznačiť počas filmového večera? Aktuálne počasie je ako stvorené na príjemnú pohodu pred telkou s pohárom dobrého vína v objatí svojho partnera. Prekvapte ho filmom, ktorý zodpovedá tématike. ,,50 odtieňov” však nie je jedinou dostupnou snímkou, siahnuť môžete napríklad aj po filmoch ,,Sekretárka” (2002), ,,SM-rechter” (2007), ,,Nynfomanka” (2013) alebo ,,Príbeh” (1975). Po vzhliadnutí týchto snímok v spoločnom objatí sa zaručene naštartujú obe strany.

Ďalším jednoduchým variantom je komunikácia v podobe správ. Väčšina ľudí bežne používa klasický Messenger, WhatsApp, prípadne Viber, cez ktoré si môžete s partnerom z času na čas vymeniť pár pikantných správ. Využite túto komunikáciu vo svoj prospech a obohaťte ju o obrázky s BDSM tématikou. Jemne štipľavé obrázky s poznámkou „Na toto mám s tebou chuť” určite nič nepokazia a váš partner nemusí vidieť, ako sa pri ich posielaní červenáte.

Praktiky, ktoré zvládnete aj vo vlastnej spálni

Medzi najčastejšie praktiky v oblasti ,,tvrdšej rozkoše” patrí bondage, teda zväzovanie ľudského tela. Zviazaním sa obmedzí alebo celkovo znemožní akýkoľvek váš pohyb a vaše telo tak ostane na milosť i nemilosť partnerovi. Tak, ako všetko ostatné, čo sa týka intímnych hier aj bondage si vyžaduje určité vedomosti a opatrnosť. Na tele máme množstvo nervových zakončení, na ktoré je nutné dávať pozor. Nevrhajte sa preto do komplikovaných viazaní, ktoré nájdete na internete alebo vo filmoch pre dospelých. Vyskúšajte jednoduchšie varianty, ako sú putá alebo pásky. Skvele vám poslúži aj kravata alebo šatka. Užívajte si pocity, ktoré vo vás znehybnenie vyvolá a postupom času sa môžete posúvať ďalej.

CELÝM TELOM VÁM BUDE VIBROVAŤ VLNA PRÍJEMNÝCH POCITOV A OČAKÁVANIA, KAM DOPADNE ĎALŠÍ DOTYK

Pýtate sa kam ďalej? Reč je o zmyslovej deprivácii. Určite poznáte pocit, keď sa snažíte v noci predierať po byte bez toho, aby ste rozsvietili svetlo. Váš zrak je ochromený, ale ostatné zmysly, ako hmat či sluch zrazu fungujú omnoho lepšie. Rovnako to bude fungovať aj v posteli, ak vám partner zaviaže oči šatkou a do uší vloží napríklad sluchátka s príjemnou hudbou. Vaše zmysly budú fungovať mnoho lepšie a každý dotyk bude intenzívnejší. Celým telom vám bude vibrovať vlna príjemných pocitov a očakávania, kam dopadne ďalší dotyk.

Neposlušná slúžka vs. prísny pán

Spomínate si na časy, keď ste sa tešili na karneval, pretože z vás na chvíľu bude princezná, alebo mačička? Urobte si vlastný karneval vo dvojici! Zabudnite na chvíľku svoje identity a vžite sa do úloh, ktoré vás rozpália. Možností je neúrekom a záleží len na vašej fantázii, či sa zmeníte na neposlušnú školáčku, pacientku, prítulnú mačičku alebo slúžku. Zmenou identity a nasadením masky sa dokážete odosobniť a užiť si tieto hry naplno. V dnešnej dobe máte nekonečné možnosti, ako si jednoducho zaobstarať mnoho pekných kostýmov.

Bolesťou do výšin nepoznaného uspokojenia

Scéna z filmu, kde Christian pristúpi k svojej milovanej a ona mu nastaví dlaň, aby pocítila chuť dopadajúceho biča na jej pokožku, pobúril verejnosť a v tomto období sa naskytla otázka, ako by sa už len niekomu mohla páčiť bolesť. Každé telo reaguje inak a každému sa páči niečo iné. Ak paríte k tým ženám, ktoré túžia po určitom druhu bolesti, nebojte sa to vyskúšať. Požiadajte partnera, aby vás prehol cez koleno a takpovediac vám naplácal na zadok. Čím viac vzrušená budete, o to viac sa vám bude miešať pocit vzrušenia s bolesťou. Hľadajte svoje hranice a vhodnú polohu pri ktorej si to dokážete naozaj vychutnať. Nepotrebujete na to vybavenie ako z filmu, úplne vám postačí partnerova ruka alebo kožený opasok. Začnite zľahka, zapojte do toho dráždenie, hladkanie a postupne pridávajte na intenzite. Naozaj dôležitá je tu komunikácia, aby ste vedeli partnerovi jasne naznačiť, čo vám je príjemné a čo už naopak nie. K zaujímavým pocitom tiež dochádza pri striedaní tepla a chladu. V špecializovaných obchodoch nájdete napríklad sviečky vhodné na rôzne hry. Kvapkanie vosku na telo striedavo s kvapkami z topiacej sa kocky ľadu naštartuje vaše zmysly. Treba si však dávať pozor a dodržiavať bezpečnostné pravidlá. Vosk zo sviečky môžete vyskúšať na vnútornej strane zápästia, aby ste zistili, z akej výšky je vhodné ho na pokožku kvapkať. Vždy myslite v prvom rade na bezpečnosť, no aj keď sa chystáte experimentovať, robte to opatrne a postupne.

Dôvera a komunikácia s partnerom je nevyhnutnosťou

Pokiaľ máte dlhodobého partnera, určite už pozná vaše telo, ale aj to, čo sa vám páči a čo naopak nie. Nezabúdajte na to ani teraz, keď skúšate niečo nové. Či už sa rozhodnete vyskúšať bolesť alebo znehybnenie, rozprávajte o svojich pocitoch. Ak sa deje niečo, čo vám je vyslovene nepríjemné alebo vo vás vyvoláva pocit paniky, musíte na to svojho partnera okamžite upozorniť. Skvelým spôsobom sú napríklad bezpečnostné slová. Dohodnite si svoju stopku alebo slovo, ktoré partnera upozorní na to, že zachádza priďaleko a mal by spomaliť. Čím viac spolu budete komunikovať, tým viac môžete svoje hranice posúvať.

Nebojte sa siahnuť po odbornej literatúre

Ak vás zaujímajú ďalšie praktiky alebo sa chcete tejto rozkoši oddať naplno, určite siahnite po vhodnej literatúre. Spríjemnite si jesenné počasie a prečítajte si zopár kníh, ktoré vás možno posmelia vyskúšať nové a nepoznané. 3:-)

Video: Giphy.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tatiana C.
Grafička, fotografka a hlavne dobrodružná povaha. Miluje knihy , dobrú hudbu a adrenalín. Zaujíma sa o témy vzťahov a .... Opýta sa za vás otázky ktoré sa hanbíte položiť. Verí že v jej článkoch nájdete odpovede, inšpiráciu a chuť skúsiť niečo nové.