A je to tu, jednoducho koniec. Možno ste to čakali, možno ste rozpad vzťahu napokon aj iniciovali alebo pre vás ten moment prišiel ako blesk z jasného neba. Tak či onak, najhoršia časť rozchodu prichádza až po ňom – skutočné pochopenie, že vzťah sa skutočne navždy skončil. Aj napriek tomu, že to nefungovalo, s frajerom ste si výborne rozumeli. Tak prečo ho úplne vylúčiť zo svojho života? Veď môžete byť aj naďalej kamarátmi a tráviť spoločné chvíle v partii priateľov.

No neznie to super? Veru nie, a tu máte hneď viacero dôvodov, prečo by ste za žiadnu cenu nemali zostať s vaším ex kamaráti!

Vzťah medzi vami sa zmení

Ak si myslíte, že vo vašom vzťahu dvoch dobrých priateľov sa nič podstatné nezmení ani po rozchode, mýlite sa, a to poriadne. Bývalý partner už nie je vaša láska, váš dôverník, vaša bútľavá vŕba a ani váš milenec. Na prijatie tohto faktu budete potrebovať čas. V momentoch, keď sa budete chcieť vyžalovať zo zlého dňa, váš ex síce bude na dosah, no vaše problémy už nie sú aj jeho.

Nie je to fér. Pre nikoho!

Rozchod nebolel pravdepodobne len vás, ale aj druhú stranu. Vaša bývalá láska tiež zažíva podobné emócie plné bolesti. Vyžadovať, aby zostal vo vašej blízkosti – ako priateľ, nie je jednoducho fér. Ak chcete pre neho to najlepšie, nebudete ho predsa nútiť do priateľského vzťahu, ktorý mu ublíži. A v konečnom dôsledku aj vám.

Urobiť krok vpred bude náročnejšie pre vás oboch

Dobre viete, že máme pravdu. Byť s bývalým v neustálom kontakte bude vašu snahu- preniesť sa cez rozchod, len sťažovať. Stretávanie sa, aj keď len v rovine kamarátstva, predĺži nepríjemnú „porozchodovú“ fázu, ktorú však musíte zvládnuť, aby ste mohli urobiť dôležitý krok vpred.

Ak ex začne randiť a vy budete pri tom, nepredýchate to

Nech to trvá akokoľvek dlho, raz príde ten prelomový moment a jeden z vás si začne s niekým novým. A naozaj nie je vôbec príjemné, ak je ten prvý práve váš bývalý partner a nie vy. Garantujeme vám, že žiarlivosť sa predsa len ozve a nakoniec sa pristihnete, ako na ňu závistlivo zazeráte a želáte jej samé nepekné veci. Potrebuje to?

Začnete premýšľať nad možnosťou vrátiť sa k sebe naspäť

V okamihu, keď začnete uvažovať nad tým, čo by sa vlastne stalo, ak by ste sa dali opäť dokopy, začínate kráčať po veľmi tenkom ľade. Existuje predsa dôvod, prečo ste sa pôvodne rozišli a skutočnosť, že ste aj po rozchode ostali priatelia, na tom nič nemení. Negatívne vlastnosti či zlozvyky, ktoré vás doháňali celý čas k šialenosti (alebo naopak) sa jednoducho nevyparili, môžete si nahovárať čo chcete.

Budete sa cítiť skvelo, keď sa cez nevydarený vzťah prenesiete

Raz ráno sa zobudíte a ten temný tieň, ktorý vás prenasledoval týždne, možno mesiace, bude preč. Nezbavíte sa ho však vôbec ľahko, ak expartner zostane vo vašom úzkom okruhu priateľov. To je proste fakt.

V žiadnom prípade netvrdíme, že zostať dobrými priateľmi s ex je nemožné. Ak sa však chcete čo najskôr dostať z bolestného rozchodu a užívať si život plnými dúškami, priateľstvu s bývalými by ste sa mali aspoň na čas vyhnúť.

Zdroj: thoughcatalog.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Katarina J.
Číta Murakamiho, počúva Morriconeho. Miluje kultúru, online marketing. A hlavne svojho psa.