Ubehlo už niekoľko týždňov od ukončenia finančnej zbierky pre chlapčeka s genetickou poruchou SMA, ktorý je odkázaný na nový a hriešne drahý liek z Ameriky. Zo štyroch slovenských detičiek totiž dovŕši ako prvý dva roky Riško Balint a práve ten sa konečne dočkal najdôležitejšieho okamihu v živote!

Rodina malého bojovníka, trpiaceho spinálnou svalovou atrofiou, má dôvod na radosť. Úsilie celého národa nevyšlo nazmar a takmer 2-ročnému batoľaťu bola v Budapešti umožnená priam zázračná liečba, ktorá by doposiaľ ležiace dieťa mohla prvýkrát “postaviť na nohy”.

Riško SMA

Riškovi sa na dosiahnutie cieľa skladalo celé Slovensko, pričom záverečný krok prišiel od bývalého premiéra Petra Pellegriniho, ktorý odobril schválenie medikamentu pre našich pacientov. Teraz prichádza úžasná správa, keďže chlapcovi bola infúzia aplikovaná doslova v hodine dvanástej.

,,Priatelia, spolu sme to dokázali. Riškovi bol včera v Budapešti po strastiplnej ceste podaný vytúžený liek Zolgensma. Teraz je to v rukách osudu a silách tohto malého bojovníka. Dnes môžete zaspávať s pocitom, že ste tento svet urobili o čosi lepším. Za Riška Vám úprimne ďakujeme! Vyhrali sme bitku, boj však pokračuje. Tak ako sme sa postavili za Riška, sa dnes musíme postaviť za Alexa, Améliu a Alexeja,” znie oznam, hrejúci pri srdci a tiež výzva, aby sme ani na ostatné choré detičky stále nezabúdali.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

deti SMA

Zdroj: Facebook/Spolu to dokážeme | Foto: Facebook/Spolu to dokážeme, Riško dýchaj – malý bojovník s SMA1