Facebookový profil o vás môže prezradiť viac, ako ste si ochotná pripustiť. Určitú výpovednú hodnotu má každá fotka, status či zdieľaný príspevok. Niektoré z vás tam majú kvantum priateľov, vrátane šéfa, každú chvíľu tam pridávajú nové fotky a statusy, iné si naopak dávajú veľký pozor na to, komu potvrdia žiadosť o priateľstvo a čo na Facebooku zverejnia. Tu je pár rád, ako si svoj profil nespackať a nenarobiť si na sociálnej sieti zbytočné problémy.

 

Ozajstní priatelia a tí ostatní

Keď vás o priateľstvo požiada človek, ktorého poznáte len z videnia a v živote ste sa s ním nezhovárali, je to divné. Ešte divnejšie je však pustiť si ho do svojho virtuálneho súkromia. Dvojnásobne to platí o žiadostiach o priateľstvo od úplne neznámych ľudí. Neviete o nich absolútne nič, dokonca ani to, či nejde o fejkový profil. Kým zistíte, kto vám posiela všetky tie horúce správy a kto sa prehrabáva vo vašich fotkách a statusoch, môže byť neskoro. Z pekného duchaplného chalana sa totiž môže vykľuť napríklad aj psychopat, ktorý na Facebooku vo veľkom loví svoje obete. Nie, nechceme vás strašiť, ale s tým pridávaním priateľov fakt opatrne.

Stupídne statusy

Keď máte potrebu niekoľkokrát denne informovať virtuálny svet aj o tých najväčších banalitách, je načase zamyslieť sa, ako to vyzerá s vašimi reálnymi vzťahmi. Lebo o bežných veciach sa zvykneme rozprávať s ľuďmi v našej blízkosti. Vypisovať do statusov, že si práve vychutnávate fantastické jedlo, kam sa chystáte, čo si obliekate alebo že vám je dnes akosi veľmi smutno, je detinské a zúfalé zároveň. Spočiatku to možno bude vašich priateľov aj baviť, neskôr si už pravdepodobne vaše výlevy ani nevšimnú, poprípade vás rovno vymažú.

Trápne selfie

Pevne veríme, že tento stupídny trend raz pominie a nenahradí ho ešte väčšia hrôza. Takto. Pokiaľ na sociálnu sieť raz za čas zavesíte nejakú fakt zaujímavú selfie, je to OK. Ale keď máte v albume s názvom ,,Profilové fotky” samé selfie v lascívnych pózach s našpúlenými pusinkami, dosť veľa to napovie o stave vášho IQ.

Selfie

Duchaplné motivačné citáty

Na internete je ich ako maku, ale zdieľať každý na vlastnom profile je trochu od veci. Okrem toho, mnohé sú vyslovene stupídne a ako kvalitný pokrm pre dušu nepoužiteľné. Máme na mysli hlavne všetky tie „múdre“ výroky o mužoch a vzťahoch s nimi.

Hurá, mám nového frajera

Konečne máte vytúžený vzťah, narodilo sa vám dieťa alebo ste sa dokopali k cvičeniu a teraz od nadšenia nerobíte nič iné, len zásobujete vašich priateľov množstvom fotiek z týchto radostných udalostí? Brzdite! Jasné, že sa chcete podeliť o pekné zážitky, ale nemusíte tak robiť trikrát denne. Stačí občas hodiť nejakú peknú fotku, ktorá poteší. V opačnom prípade sa vás vaši priatelia prejedia a začnete ich skôr otravovať ako zaujímať.

Šéf medzi priateľmi – hotová pohroma

Dvakrát dobrý nápad to síce nie je, ale všetko záleží na vašom vzájomnom vzťahu. Pokiaľ však zavesíte na Facebook fotky z divokej víkendovej žúrky a v pondelok mu zavoláte, že neprídete do práce, lebo vás skolila chrípka, koledujete si o problém, prinajmenšom o stratu dôvery z jeho strany.

Pozrite sa, aká som dračica

Neexistuje jednoznačný názor na to, čo je ešte normálna fotka a ktorý záber je už vyzývavý a vulgárny. Keď na Facebooku zverejníte fotku z dovolenky v plavkách, môže pôsobiť oveľa vkusnejšie a decentnejšie ako selfie s našpúlenou pusou a výstrihom po pupok. Všetko je otázka miery a vkusu. Kým svoju podobizeň zverejníte na sociálnej sieti, odpovedzte si na otázky, či by ste ju smelo ukázali hocikomu a či sa za ňu nebudete o pár rokov hanbiť.

Foto: Pixabay.com