Známy zahraničný portál Bright Side uverejnil kratučké video, ktoré ukazuje a popisuje sedem najdôležitejších tajomstiev šťastného vzťahu.  My sme sa na každé jedno z týchto tajomstiev pozreli trošku viac do hĺbky a musíme uznať, že všetky body sú pre zdravý a šťastný vzťah absolútne kľúčové!

 

Byť sama sebou, byť úprimná

clipboard02

Častokrát je za neveru považované len to, keď sa jeden z partnerov vyspí, prípadne nejak inak telesne zblíži s niekým iným. Veľkou neverou vo vzťahu je však aj potláčanie vlastnej osobnosti či prípadné predstieranie. Silný a šťastný vzťah sa dá budovať len tak, že v ňom obaja partneri môžu byť, chcú byť a sú sami sebou.

Vyjadrovanie svojich pocitov

clipboard04

Deň má síce len 24 hodín, ale každý z nás počas jedného obyčajného dňa pocíti viacero rôznych emócií. Partneri sa v šťastnom a zdravo fungujúcom vzťahu o svoje postrehy, pocity či názory delia. Tie názory sa každým dňom postupne menia, transformujú a tým pádom nám partner/partnerka nezovšednie. Okrem iného máme takýmito rozhovormi šancu ho viac spoznávať, pochopiť a vytvárať si čoraz silnejšie puto, ktoré len tak niečo nerozhodí. Nikto z nás predsa nejde do vzťahu s tým, aby sa po pár rokoch stal najvzrušujúcejšou partnerskou debatou nákup či upratovanie.

Dať si navzájom priestor

clipboard06

To, že s niekým zdieľate spoločný život (domácnosť, čas, pocity) ešte nemusí a nemalo by (!) znamenať, že už strácate priestor pre seba. Od začiatku vzťahu je potrebné, aby partneri navzájom rešpektovali svoje potreby a obaja si boli vedomí toho, že každý z nich potrebuje mať čas a priestor pre seba.

Myslieť pozitívne

clipboard08

Život je o neustálom riešení problémov. Vo vzťahu sú tie problémy častokrát dokonca dvojnásobné, ale pokiaľ obaja partneri myslia pozitívne a hľadajú spoločne riešenia, všetko sa hneď zdá byť jednoduchšie.

Rešpektovať jeden druhého

clipboard10

Vzťah nie je len o rozhovoroch, se*e či o spoločnom bývaní a trávení voľného času. Váš partner by mal byť pre vás človekom, ktorého si vážite a ktorého rešpektujete. Žiaľ, častokrát sa stáva, že po rokoch či mesiacoch vzájomná úcta k partnerovi a jeho pocitom i potrebám opadne. Potom sa k sebe ľudia začínajú správať bezcitnejšie, pretože už neberú ohľad na svoje slová, gestá alebo činy. Pokiaľ jeden z partnerov stratí úctu a rešpekt voči tomu druhému, vzťah je odsúdený na nešťastie a následný zánik.

Vytváranie spoločných spomienok

clipboard12

Obe pohlavia majú častokrát po určitej dobe vzťahu tendenciu zlenivieť. Vzťah sa premieňa na rutinu a nikto z dvojice si to ani neuvedomuje. Presne na toto sú výborné rozchody z minulosti, pretože vďaka nim viete, čo presne chcete a čo naopak nie. Keď príde tá správna osoba, budete s ňou vytvárať a vyhľadávať situácie, ktoré vám skrátka nedovolia, aby vzťah zovšednel.

Snažťe sa urobiť partnerovi zo života rozprávku

clipboard14

Niektorí hovoria, že rozprávky sú len pre deti. Iní ľudia však vedia, že aj všedný obyčajný deň sa razom môže zmeniť na rozprávku. Tie šťastné dvojice sa stále snažia urobiť jeden druhému radosť a častokrát je na to treba oveľa menej snahy, než by sa mohlo zdať. :)

Foto: Depositphotos.com, Facebook