Starnutie desí každého jedného človeka. Aj keď sa ho snažíte posunúť, ako sa len dá, chytá vás pri prvých vráskach panika? V tom prípade vás určite poteší, že stačí len pár trikov a vďaka kozmetike si uberiete hneď niekoľko rokov!

Vrásky a starnutie síce patria k životu, no nie je nič lepšie a jednoduchšie, ako si vďaka líčeniu nejaké tie rôčky ubrať. Tak pozor, dámy, toto odporúčajú samotní profesionálni maskéri! Nechajte sa inšpirovať a hlavne dbajte na dodržiavanie hesla: „Menej je viac!” Zbytočne veľká vrstva make-upu totiž pôsobí práve opačným dojmom.

Podklad

Pri prvom náznaku vrások je potrebné začať používať podkladovú bázu pod make-up, ktorá ich vyhladí. Tak isto obsahuje trblietavé čiastočky, ktoré odrážajú svetlo a vás omladia.

Make-up

Vyberte si taký, ktorý nie je príliš hustý a neurobí vám na tvári masku. Veľa make-upu by vám vrásky zvýraznilo.

Obočie

Obočie je veľmi dôležité, pretože vašej tvári dodá správny výraz. Dokreslite ho len jemne a pozor, aby ste ho nemali príliš tmavé.

Čierna linka

Aplikujte ju iba na horné viečko a čo najtenšie, ako sa len dá.

Tiene

Svetlé odtiene aplikujte pri vnútorný kútik oka a tmavšie smerom von. Platí tiež pravidlo, že menej je viac. Vyberajte si skôr svetlejšie či pudrové odtiene.

Pery

Nebojte sa ceruzky na pery. Tú použite na jemné obkreslenie pier, ale aj doplnenie.

Fixácia

Na pery použite ešte transparentný lesk a nakoniec fixačný sprej na make-up, ktorý zaistí, že vám líčenie vydrží celý deň.

Foto: Brightside.me

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Miška S.
Romantická duša, ktorá verí v lásku na celý život. Miluje zvieratá a módu, tiež sa zaujíma o prírodu, cvičenie a zdravú stravu. Okrem toho vám bude prinášať aj články, ktoré potešia každú jemnú ženskú dušu:)