V mnohých článkoch sa rozoberajú výhody nakupovania v obchodoch s obnoseným šatstvom. Ako ale nakupovať tak, aby ste nestratili chuť z nakupovania a odniesli si domov ten správny nadčasový kúsok, ktorý vám bude robiť radosť dlhšie ako iba počas cesty domov?

 

Obľúbená predajňa

Na výber je mnoho second handov. Aj na Slovensku máme rôzne predajne, ktoré ponúkajú zľavy počas celého mesiaca či roka a oblečenie tak môžete nájsť aj za 0,99 eur! V ďalšej  sieti predajní sa ceny menia na základe toho, či je kolekcia nová alebo je v obchode dlhšie. To znamená, že koncom mesiaca vypredávajú všetky veci za jedno až tri eurá. V neposlednom rade máte na výber aj zo second handov, ktoré venujú špeciálnu pozornosť výberu správneho tovaru a istú časť z neho aj prešívajú, aby bol vybraný artikel jedinečným designovým kúskom. Posledný spomenutý je vhodný pre ženy, ktoré nie sú v hľadaní pokladov v obchodoch s noseným oblečením zbehnuté a sú ochotné za obnosenú originalitu priplatiť.

Dostatok času

Už pred vstupom do predajne je dôležité si uvedomiť, že nakupovanie v second hande zaberie viac času ako v bežnom obchode, v ktorom je kladený veľký dôraz na prezentáciu oblečenia. Nie sú tu figuríny, stoly ani frontovo vystavené oblečenie, na ktoré vám okamžite padne pohľad. Kúsky, ktoré si nakoniec odnesiete domov, je potrebné hľadať medzi množstvom nenositeľného zničeného oblečenia. Na takýto nákup je dobré vyhradiť si aspoň hodinu času.

Trpezlivosť

Najdôležitejšie je obrniť sa veľkou dávkou trpezlivosti a ísť nakupovať vtedy, keď na to máte chuť. Z vlastnej skúsenosti vieme, že keď ideme nakupovať ,,nasilu”, v predajni nevydržíme dlho a odchádzame s prázdnymi rukami.

Skúšanie

Netreba zabúdať ani na skúšanie vybratého oblečenia. Áno, stojí iba pár eur, ale je zbytočné skladovať doma pekné kúsky, ktoré vám nesedia iba preto, že boli lacné. Zaberajú tak miesto takým, ktoré by ste mohli aj reálne využiť.

Opotrebovanosť

Okrem správneho strihu, veľkosti, farby a materiálu je veľmi dôležité zamerať sa na opotrebovanosť oblečenia. Je bezúčelové kupovať si sveter, ktorý má dieru, sú na ňom žmoľky alebo je inak znehodnotený. V prípade, že je špinavý, pravdepodobne ide o definitívny stav, pretože ak sa fľak neodstránil chemickým čistením, ktorým prejde všetko oblečenie, pravdepodobne ho už nebudete schopné vyčistiť ani vy. My sme si spočiatku takého oblečenia v second handoch nakúpili množstvo a nikdy sme ho nenosili.

Je veľmi dôležité dodržiavať týchto päť zásad. V opačnom prípade sa totiž môže stať, že na nakupovanie v second handoch zanevriete.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lenka L.
Je najväčším odporcom zimy a závidí prímorským krajinám slnko a nekonečnú pohodu. Miluje dobré jedlo ktoré pripraví niekto iný a sladkosti, na ktoré nedá dopustiť. Najväčšou záľubou je cestovanie a objavovanie nových kultúr.