Leto je už pomaly za dverami a s ním aj krásne teplé počasie, kedy odhodíte nielen kabáty, ale aj ďalšie vrstvy oblečenia. Ak sa chcete cítiť vo svojom tele výborne a očariť priateľov v sviežich trendy kúskoch, ktoré ukážu vašu postavu, zhoďte kilá jednoduchým jarným detoxom a dostaňte sa do formy aj vy.

Zimné kilá sa na vás nalepili veľmi jednoducho, no o to ťažšie idú dole. Ak ste si zaumienili, že sa tento rok oblečiete do dvojdielnych plaviek bez akýchkoľvek nepríjemných pocitov, okrem športovania je nutné zmeniť aj svoju životosprávu. Čo vyradiť a naopak, čo zaradiť do jedálnička, aby ste mohli ukázať svoju dokonalú figúru pred celým svetom?

Vyraďte!

V prípade, že máte skutočne záujem vyzerať, ale aj cítiť sa lepšie, zo stravy určite vyraďte ťažké jedlá, ako sú majonéza, ktorú konzumujete v bagetách, rýchlych občerstveniach alebo šalátoch. Takisto zameňte sladké nápoje za čistú vodu, prípadne minerálku. Vyraďte aj zbytočné cukry, ktoré prijímate v potravinách, o ktorých ani neviete, že obsahujú tento ,,jed”. Neslaďte kávu, sladký jogurt vymeňte za biely, prípadne si doň dajte čerstvé ovocie, sušené ovocie nahraďte už spomínaným čerstvým a čokoládu nejedzte hneď po obede. Ak k poobedňajšej káve potrebujete niečo sladké, doprajte si štvorček horkej čokolády s vysokým podielom kakaa.

Pridajte!

Okrem športovej aktivity potrebujete začať jesť zdravo. Všade omieľaná veta, že raňajky sú základom dňa, je pravdivá, a preto na ne nesmiete zabúdať. Zaraďte do svojho jedálnička viac ovocia, zeleniny a okrem toho, že sa výsledky odrazia na vašej figúre, budete mať aj zdravšiu pleť a príjemný pocit zo svojho tela.

Voda, voda, voda

Základom každej správnej životosprávy je pravidelné dodržiavanie pitného režimu. Denne by ste mali prijať v priemere 2 – 2,5 litra vody. V prípade, že tento limit nedokážete dodržiavať, zaobstarajte si dvojlitrovú fľašu, ktorú si každé ráno napustíte čistou vodou a budete ju priebežne piť. Takto si viete jednoducho kontrolovať pomer tekutín, ktorý ste za daný deň prijali.

Vitamíny

V prípade, že sa rozhodnete prijímať väčšie množstvo ovocia a zeleniny, odzrkadlí sa to nielen na vašom tele, ale aj vlasoch, pleti či celkovom fungovaní organizmu. Prijímanie vitamínov je pre ľudské telo absolútne nevyhnutné, veď napríklad také Céčko je spomedzi všetkých vitamínov pri chudnutí najúčinnejšie. Vytvára totiž stresový hormón, ktorý pomáha premieňať tuk na energiu!

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Naďa
Bloggerka, študentka a večná optimistka, ktorá miluje fotografovanie, módu a zdravý životný štýl. Obľúbenou činnosťou je písanie článkov, čítanie kníh a vyjedanie arašidového masla veľkou lyžicou. :)