Veľká nespravodlivosť, ktorá sa odohrala na tohtoročnej Tour de France, otriasla doslova celým Slovenskom. Okrem množstva fanúšikov Peťa Sagana nie sú výnimkou ani známe osobnosti zo sveta šoubiznisu, ktoré na sociálnych sieťach vyjadrujú svoj nesúhlas s vyradením cyklistickej jednotky z prestížnych pretekov. Po Paľovi Haberovi sa tentokrát ozval aj bývalý superstarista Samo Tomeček, ktorý pre Peťa dokonca zložil aj skladbu!

V deň nepríjemnej kolízie, ktorá znamenala pre Peťa Sagana unáhlenú diskvalifikáciu zo súťaže Tour de France, vyjadril na svojom Facebooku názor na vec aj spevák Samo Tomeček: “Smutne..som fakt nahnevaný, nemyslím si, že Peter Sagan si zaslúžil vylúčenie z TdF za to, čo urobil..je to veľmi smutné rozhodnutie.som presvedčený o tom, že keby to bolo v opačnom garde, tak Cavendisha nevylucia. Samozrejme mu prajem skoré uzdravenie..ale tohtoročná TdF prišla o najvacsiu hviezdu..fakt skoda..pride mi, že ani zmena pravidiel proti Saganovi organizátorom nepomohla odstaviť Sagana od zeleného dresu, tak im to prišlo teraz vhod mať konečne iného vitaza..”

O deň neskôr, pravdepodobne pod vplyvom emócií, nahral Samo na internet skladbu, ktorú venoval Saganovi a aj ju po ňom pomenoval. Veľmi vtipným a ironickým podtónom sa rozospieval o situácii, ktorá podľa mnohých fanúšikov cyklistiky nebola posudzovaná spravodlivo.

Video/Foto: Facebook

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk