V dnešnej dobe, kedy začína virtuálny svet prevyšovať nad ten reálny, je veľmi náročné vyhnúť sa rôznym podvodným praktikám neľútostných hackerov. O nezvyčajnú skúsenosť sa podelil moderátor Matej “Sajfa” Cifra, poukazujúc na internetové ťahy zo zahraničia, týkajúce sa rodičov a ich detí.

Je absolútne jasné, že pre každého milujúceho rodiča sa jeho ratolesť stáva tou najkrajšou pod slnkom. Ako by ste ale zareagovali na správu, pochádzajúcu priamo z Ameriky, kde úplne neznáma osoba ohodnotí vaše vlastné dieťa?

Sajfa dcera Sara

Presne to sa stalo známemu zabávačovi, ktorý sa spolu s manželkou Veronikou Ostrihoňovou nestačil diviť z obsahu prijatej elektronickej pošty. ,,Dnes sme z Ameriky dostali taký e-mail, že Sára sa stala najkrajším dieťaťom na svete. Dostali ste aj vy takýto mail? Má niekto s týmto skúsenosť? Mám na mail reagovať? Či je to nejaký podvod?,” Sajfa sa zaujímal o názory ľudí na záležitosť, s akou sa doposiaľ nestretol.

Sajfa

Viacerí fanúšikovia súhlasne prikývli, že sa pravdepodobne jedná o určitú formu podvodných reťazových správ, so zámerom vytiahnuť od nič netušiacich ľudí osobné údaje či nebodaj peniaze.

,,Určite odpísať a otvoriť prílohy, ak sú. Dobré je aj prefotiť doklady s bankomatovou kartou z oboch strán a zaslať v prílohe,” sarkasticky poznamenal jeden z komentujúcich, potvrdzujúc postoj väčšiny, že podobné správy s citlivým obsahom je lepšie neotvárať, prípadne na ne vôbec nereagovať. A čo je zo všetkého najhlavnejšie – svoje malé zlatíčka si treba pred svetom chrániť!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

sajfa instagram

Zdroj|Foto: Instagram/sajfa