Patrik “Rytmus” Vrbovský (42) sa s témou o rasizme stretáva celý život. Predsudky, pohŕdanie či podceňovanie ho v živote motivovali natoľko, že sa dnes môže tešiť z obrovského úspechu. Najnovšie to už však nevydržal a pred státisícmi fanúšikov prehovoril o nechutných útokoch!

Podľa prieskumov z minulých rokov patrí Slovensko medzi krajiny s najvyššou rasovou zaujatosťou. V roku 2017 dokonca dopadli najhoršie susední Češi, ktorí by mali byť územím s najvyššími sklonmi k rasizmu.

S urážkami kvôli farbe pleti sa častokrát stretáva aj najznámejší slovenský raper, ktorý pred krátkym časom podporil a vyjadril uznanie mladej Petre pomáhajúcej utečencom zo Sýrie. Cením takýchto ľudí,” uviedol Rytmus na sociálnej sieti, za čo ale obdržal nečakané útoky z radu “fanúšikov”.

Tak prečo si tiež nejakých nenasťahuješ?” Ohradil sa jeden z nich. To nie je nenávisť voči tebe, to je nenávisť voči migrantom,” napísal ďalší z komentujúcich. Po týchto správach sa však Vrbovský neudržal a svoj názor povedal, ako vždy, na rovinu.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Otázka je, že prečo ma takýto nenávistní ľudia sledujú, pýtal sa nechápavo. „Ja som sa narodil v Čechách, aj tam mám polovicu rodiny, ale negatívne komenty s rasistickým alebo nenávistným podtónom mi píšu iba Česi. Škoda no,” dodal na záver k téme týkajúcej sa nás všetkých.

Foto: Instagram/RytmusKing