V sobotu šiesteho júna sa uskutočnil živý koncert, aký v našich končinách veľkú tradíciu nemá. Na pódiu sa predstavili slávni slovenskí umelci z hip-hopovej formácie Kontrafakt, pričom na mieste určenom pre publikum sa nenachádzali len ľudia…

Pandémia koronavírusu si vyžiadala trpkú daň aj v podobe zákazu organizovania koncertov pre širokú verejnosť. Množstvu ľudí tak ostali len oči pre plač, keďže ich obľúbení interpreti museli na poslednú chvíľu všetky naplánované podujatia buď preložiť, alebo úplne zrušiť.

Rytmus

Trio Rytmus, Ego a Anys sa ale nepriaznivými podmienkami odradiť nenechalo a pre absolvovanie živého vystúpenia podniklo doposiaľ neosvedčené kroky. Kým v zahraničí sa trend autokoncertov počas epidémie koronavírusu rozmáha čoraz viac, naša krajina otestovala absolútnu prvotinu.

Boli to práve iniciatívni raperi, ktorí ako prví zavádzajú autokoncert do praxe i na Slovensku. Pod pódiom sa teda v sobotu večer zišlo niekoľko stoviek vozidiel rozdelených do viacerých sektorov, kde si mohli priaznivci vychutnať hip-hopové rytmy na vlastné oči aj uši z pohodlia osobných áut. ,,Kontrafakt posúva levely. Ešte raz ďakujeme za legendárnu noc,” Rytmus zhodnotil unikátnu akciu, prikladajúc autentické zábery priamo z nového formátu koncertovania.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj: Instagram/Rytmusking | Foto: Instagram/Rytmusking, Streamable.com