Prvý mesiac letných prázdnin ubehol ako voda a mnohí interpreti už stihli vydať svoje letné diskotékové ,,(s)hity“ plné násilných tuc-tuc tónov. Po všetkých nevydarených popových odrhovačkách sa dnes prihlásila o slovo speváčka Kristína, ktorá iba pred niekoľkými hodinami publikovala svoj nový videoklip k skladbe ,,Si pre mňa best“. Alebo žeby videoklip Taylor Swift?

Je mladá, krásna a rozkošná. O tom niet pochýb. Dochádzajú však spevavej Slovenke nápady? Skladba, o ktorej primitívny text sa postaral jeden z najväčších textárov Slovenska, Kamil Peteraj, je akousi zmesou poameričtenej tvorby, ktorá volá zúfalo o pomoc. Kým v cudzom jazyku by možno celý text typu ,,oh baby, baby“ vyznel s jednoduchým hudobným podkladom celkom príjemne, v našej rodnej slovenčine to už také ružové nie je. Kristína chce svojou tvorbou evidentne osloviť len násťročné publikum, veď čo iné by už dokázala s refrénom: ,,Si pre mňa best, ooo, nikto Ťa nenahradí, best, ooo, v zákrutách adrenalín, best, ooo, nám dvom to stále ladí, jeden z nás vždy sa vráti, si pre mňa, si pre mňa BEST..“ Slečna by si mala zrejme zavolať na pomoc nejakú textárku vo svojom veku a prestať s podobnými záležitosťami.

Možno si myslíte, že mám predsudky iba z toho dôvodu, že som chlap a na popovú tvorbu sa dívam inými očami ako ženy. Hou, hou, hou, pokúsim sa vás vyviesť z omylu. Som síce čistý hetero, ale ja osobne mám celkom rád Taylor Swift, veď tie jej falošné mačacie oči sú jednoducho na zahryznutie. :) A práve preto mi nedalo nevšimnúť si priam do tváre fackajúcu podobnosť nového klipu od Kristíny s tým Tayloriným. Rovnaké šprtky s veľkými okuliarmi, kabriolety, dvojrole a parochne, sokyňa je vedúcou roztlieskavačiek, na konci sa zo škaredého káčatka vykľuje (ako inak) na školskom plese krásna labuť v bielych šatách, no Kika nezabudla okopírovať ani štýl šiat, ktoré mala jej sokyňa oblečené. Ale škoda, ak by nešlo o extrémne okaté kopírovanie, v našej malej zemi by bol videoklip celkom príjemnou zmenou po všetkom jednotvárnom. Zhrniem to takto. My chlapi chceme ženy, ktoré sú samy sebou a neopičia sa po iných dievčencoch, najmä ak majú 611-miliónov vzhliadnutí videa. Dámy, tak ako Kristína to jednoducho nerobte, je to naozaj trápne! :)

Foto/ Video: Youtube