Už je to neuveriteľných 12 rokov, odkedy sme Samuela Tomečka vídali na obrazovkách verejnoprávnej televízie v speváckej súťaži Superstar. Spevák, z ktorého srší pozitívna energia, nezmenil iba účes, ale aj spôsob tvorby. Na konte má tri albumy a úspešne zvládnutú obhajobu minimovej práce. V rozhovore nám prezradil, akú má predstavu o pohodovej dovolenke, kde berie inšpiráciu, ale aj to, čo je podľa neho na ženách najkrajšie.

 

Čo sa v tvojom živote zmenilo od pôsobenia v Superstar?

Zmenilo sa veľa vecí. Čo sa týka hudobnej stránky, vydal som tri albumy – ,,Mladý a drzý”, ,,Ako v nirváne” a ,,Nespím”. V kapelách som vystriedal množstvo muzikantov a prešiel som na sólovú dráhu. Študoval som štyri roky mimoriadnou formou na konzervatóriu v Bratislave. Vyštudoval som muzikológiu na FIF UK, kde si práve robím doktorandúru a nedávno som obhájil minimovku. Moja manažérka je už viac ako 5 rokov mojou partnerkou. Zmenil som aj hudobný štýl a terajšou tvorbou sa snažím ľuďom vlievať pozitívnu energiu. Našťastie sa môžem živiť tým, čo ma baví a teším sa zo života.

samuel 5
S priateľkou Kristínou

Kto je tvoj najväčší hudobný idol a prečo?

Pán, ktorého mám veľmi rád je Sting. Prešiel mnohými štýlmi a žánrami, a to je pre mňa z hudobného hľadiska najvýznamnejšie. Nerobiť stále to isté. A ešte Prince. On bol, je aj zostane pre mňa absolútna muzikantská ikona, bol z úplne inej dimenzie, neskutočný hitmaker.

Kde berieš inšpiráciu?

Každý deň, každá minúta, každá fajn situácia, čo zažijem je inšpiratívna. Naposledy za mnou prišla moja malá neterka, aby som jej zahral jednu pesničku, ktorá sa jej páči a zrazu to prišlo. Mnohokrát príde inšpirácia znenazdajky.

Je nejaký muzikant, s ktorým by si chcel spolupracovať?

Je to rôzne. Či už ide o raperov alebo iných hudobníkov, najvysnívanejšia spolupráca by bola s Princeom, ale to už je, bohužiaľ, nemožné. Alebo možno s nejakou peknou ženou. :)
Veľmi rád mám Selah Sue.

Aký je tvoj kariérny sen?

Robiť to, čo ma baví, ako najdlhšie sa bude dať.

samuel 1

A osobný?

Hlavne mať kľud, lebo všetko je strašne stresujúce. Ja potrebujem vnútorný pokoj, aby som mohol podávať výkony a aby mohla prísť aj tá inšpirácia.

Čo je podľa teba na ženách najkrajšie?

Že ste. To úplne stačí. :) Človek nikdy nevie, čo od vás môže očakávať. Máme pocit, že sme vás odhadli, a potom v sekunde zistíme, že je všetko inak.

A čo ťa vie od žien naopak odradiť?

Keď sú moc opité a násilné. To fakt nemám rád.

Aká je tvoja predstava pohodovej dovolenky?

Ja mám rád „plážový systém“ a veľa plávania. Nie som extra turistický typ. Najlepšie je pre mňa byť čo najviac na pláži a vo vode.

samuel 2

Máš za sebou polovicu doktorandúry. Vieš si predstaviť, že by si ostal učiť, keď ju dokončíš?

Vidím to skôr na workshopy. Viem si predstaviť raz za čas niekde prednášať, ale dennodenne nie. To je pre mňa časovo dosť náročné.

Kde sa vidíš o 5 rokov?

Dúfam, že budem stále veľa koncertovať a prinášať tým ľuďom radosť. A že budem zdravý. To je to najdôležitejšie. Viem, že je to klišé, ale keď nám nebude slúžiť zdravie, tak tu už nebudeme.

Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Maťa
Nechýba jej bulharský temperament a s vášňou sa púšťa do nových vecí. Miluje knihy, čokoládu a fitnes. S otvorenou náručou prijíma adrenalínové výzvy a rovnako aj tie žurnalistické.