,,Život miss je výborný,“ tvrdí charizmatická kráska z Podpoľania Laura Longauerová, ktorá porotu zaujala svojou prirodzenosťou a šarmom. A verte mi, nie je to len póza. Ona taká naozaj je. Čo do jej života titul Miss Slovensko priniesol a čo naopak vzal? Dotklo sa jej tzv. ,,prekliatie missiek“? Nielen to nám v úprimnom rozhovore prezradila samotná Laura.

 

Ešte pred necelým rokom si mohla len tak vyjsť na ulicu a bola si anonymná. Dnes je všetko inak. Stala si sa kráľovnou krásy. To ženou zamáva. Alebo nie?

Musím povedať, že je to určite rozdiel. Ešte pred rokom keď som vyšla na ulicu, skoro nikto ma nespoznal, mohla som ísť nenamaľovaná, rôzne oblečená a nikto to neriešil. Dnes vidím, že záujem ľudí okolo mňa je väčší, každý chce vedieť ako sa „kráľovná krásy“ oblieka, maľuje, češe…atď. Je neskutočné ako sa to za celý ten rok zmenilo. Prvé mesiace pre mňa boli náročné, pretože som na to predsa len nebola zvyknutá, ale dnes už to beriem normálne a záujem ľudí ma teší.

Čo bolo pre teba počas toho roka nezabudnuteľné, čo najťažšie a ako sa na tebe rok 2014 podpísal ?

Myslím si, že nikdy nezabudnem na Miss World 2014. Vďaka takmer mesačnému pobytu v Londýne som strávila chvíle s dievčatami z celého sveta, zažila som kopec zábavy, ale naučila som sa aj nemať ružové okuliare, pretože som mala možnosť vidieť a pochopiť veci, ktoré ľudia v bežnom živote nevidia. Vďaka tomu si cením  tie najobyčajnejšie veci, ktoré v živote mám, za ktoré som veľmi vďačná a sú pre mňa tie najdôležitejšie. Najťažšie počas roka bolo asi zvyknúť si na všetko čo sa okolo mňa zrazu začalo diať, aj keď také strašné to nebolo. Bola to zmena a človek si po čase na všetko zvykne. Rok 2014 bol pre mňa doposiaľ najúspešnejší, spoznala som veľa zaujímavých ľudí, ktorých by som inak nemala možnosť spoznať, zúčastnila som sa rôznych akcií a podujatí. Tento rok bol pre mňa jedna obrovská a užitočná skúsenosť.

Mám normálneho chlapca. Nikdy sme neprestali medzi sebou komunikovať a jeden druhému dôverovať. To je základ každého vzťahu!

Kam ťa to všetko posunulo?

Zistila som čo v živote chcem a čo nie. Takmer väčšina ľudí túži po tom, aby sa niekde o nich v médiách napísalo, aby sa zviditeľnili a dostali sa na vyššie priečky. Ja som si to už v celkom mladom veku prežila a zistila som, že možno to nie je až tak dobrá sféra práve pre mňa. Zistila som, že predsa škola, ktorá bola vždy pre mňa prioritou, mojou prioritou aj ostane. Tento rok je pre mňa obrovský krok vpred v mojom zmýšľaní, uvedomení si mojich zásad a všetkých vecí, ktoré by som v živote chcela dosiahnuť.

Aké sú teda tvoje ďalšie ambície?

Momentálne je mojou najväčšou ambíciou dostať sa na Vysokú školu ekonomickú v Prahe, kde by som chcela študovať financie a účtovníctvo. Mojim snom je mať vlastnú nemocnicu, ktorú budem viesť a poskytovať v nej pre ľudí čo najlepšie služby a preto budem na sebe tvrdo pracovať a veriť, že sa tento môj sen raz splní. :)

Víťazstvo iste ovplyvnilo aj tvoj súkromný život. Už počas súťaže si mala pomerne dlhý vzťah. To je taká klasická otázka na missky, pretože sa to už považuje za vaše prekliatie. Neotriasla korunka mladou láskou?

Ja osobne si myslím, že to nie je prekliatie. Každodenne sa rozchádzajú mnohé páry a nie je to nič netradičné, veď missky sú tiež len ľudia. Počas svojho ,,kraľovania“ sa musia zúčastniť rôznych akcií, kde sa stretávajú s mnohými ľuďmi. Tých akcií je naozaj veľa, čo môže partnerom po čase prekážať a aj to sú určite hlavné dôvody rozchodov. Ja som s mojim priateľom tri roky a aj keď počas tohto roka boli ťažšie situácie, predsa mám normálneho chlapca. Nikdy sme neprestali medzi sebou komunikovať a jeden druhému dôverovať. To je základ každého vzťahu, nielen toho „misskovského“. Ja sama tiež neviem povedať čo bude v budúcnosti ďalej, ale momentálne som veľmi šťastná, že mám priateľa, ktorý má hodnoty a vyspelé názory, ktoré sa v dnešnej dobe u mladého chlapca len tak nenájdu.

laura 3

A čo priateľky. Predsa len, stala si sa najkrajšou ženou Slovenska. Pocítila si aj závisť, možno neprajnosť?

Určite by som klamala, ak by som odpovedala, že nie. Pri veci ako je táto človek nemôže rátať len s pozitívnymi ohlasmi, ale aj s tými negatívnymi. Väčšina dievčat po tomto titule túži a chce sa stať na rok tou najkrajšou. Myslím si však, že tých priateľov a priateliek, ktorí mi priali bolo určite viac.

Občas samu seba pristihnem ako pri listovaní v časopise na všetkých tých kráskach hľadám aspoň malú chybičku krásy, ktorá by mi potvrdila, že aj ony sú ženy z mäsa a kostí. :) V Tvojom prípade, nakoľko ťa poznám aj osobne, musím povedať, že ti nie je čo vytknúť. To nás ostatné môže deprimovať! :-D Medzi nami dievčatami, prezraď, je niečo s čím Miss Slovenska 2014 na sebe nie je celkom spokojná?

Aj keď nosím titul najkrajšej ženy Slovenska počas roka 2014 viem, že nie som najkrajšie dievča a ani najdokonalejšie. Kedysi v mladšom veku som nemala rada moju medzeru medzi zubami, ktorá sa však časom dala do normálu. Dnes by som tiež potrebovala poriadne vyživiť vlasy, pretože po roku kulmovania, žehlenia a upravovania moje vlasy stratili kvalitu, to isté nechty a na postave sa dá stále zapracovať. Ja osobne som však sama so sebou spokojná a to je základ. Nič by som na sebe nemenila a naučila som sa prijať sama seba takú ako v skutočnosti som. Prirodzenosť bola pre mňa vždy dôležitá, pretože len tá vyjadruje našu originalitu.

laura 2

O pár dní tu máme Valentín. Oslavuješ nejako špeciálne tento deň?

S priateľom sme si doteraz vždy dali na Valentína symbolicky nejakú sladkosť alebo som dostala kvietok. Nikdy sme to však neoslavovali nejakými špeciálnymi večerami, prechádzkami alebo typickou romantikou. Všetky tieto veci zažívame vždy keď sme spolu, takže Valentína máme po celý rok a nie len jeden deň.

Čo robí Laura Longaurová, keď je smutná?

Snažím sa byť smutná čo najmenej. Ale keď príde taká nálada predsa aj na mňa, tak sa snažím s tým, prečo som smutná vysporiadať, nejako to vyriešiť. Ak by to nezabralo, tak idem do folklórneho súboru, ktorý stále navštevujem a priatelia, ktorých tam mám ma hneď rozveselia.

Prirodzenosť bola pre mňa vždy dôležitá, pretože len tá vyjadruje našu originalitu.

Kde sa vidíš tak o päť a kde o desať rokov? Na predvádzacích mólach alebo v marhuľovom domčeku s dvomi deťmi, milujúcim manželom a psom?

O 5 rokov sa vidím ako čerstvú absolventku VŠE v Prahe a dostanem veľmi zaujímavú pracovnú ponuku na ďalšie budovanie mojej kariéry. :) O 10 rokov by som už s partnerom začala stavať vlastný dom, s krásnou záhradou, kde by som sa starala o všetko ja a kúpila by som si psa, mačku a papagája. V tom čase by už pripadali do úvahy aj potomkovia. Uvidíme, čo z toho sa mi splní. :)

Pri všetkých tých bulvárnych titulkoch je ťažké zorientovať sa v tom, aký vlastne život miss je. Popíš nám tvoj bežný deň.

Myslím si, že život miss je výborný. Chodievate na rôzne fotenia, akcie pre sponzorov, večierky, kde spoznávate zaujímavých ľudí, zabávate sa, máte veľa zážitkov. Keďže som dostala veľa poukážok ako výhru v súťaži, rada si nechám vyživiť vlasy a spraviť účes v kaderníctve Pierot, idem sa zdravo najesť do Fresh Garden Salads, zatancujem si v River park dance school, chodím na masáž do Falck Healthcare, na koláčik do Vea Café v Eurovei, atď. Tento rok mi priniesol množstvo príležitostí ako tráviť môj nielen voľný, ale aj pracovný čas zaujímavo.

laura 4

Často sú v médiách pretriasané intrigy medzi finalistkami. Naozaj je to tak? Alebo sú to väčšinou len predsudky. Vznikajú medzi vami reálne priateľstvá?

Ako medzi všetkými dievčatami aj medzi finalistkami je určite normálne, ak sú nejaké porovnávania navzájom, veď predsa vždy je to koniec koncov súťaž. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že spolu s dievčatami sme strávili spolu krásny čas, na ktorý budeme dlho spomínať a nemali sme potrebu jedna druhú nejako intrigovať. Vznikli reálne priateľstvá, ktoré trvajú dodnes a verím, že keď sa stretneme aj o 10 rokov, tak si na to naše obdobie radi zaspomíname.

Autor: Nikol

Foto: Archív Laura Longauerová