Monika Haklová sa zviditeľnila najmä vďaka účasti v reality šou Farma, neskôr pôsobila ako moderátorka známeho slovenského denníka a jej tvár sa objavila aj v mnohých reláciách, ako Nákupné Maniačky alebo Moja mama varí lepšie ako tvoja. 

Vďaka svojej štipľavej úprimnosti a kontroverznosti bola často stredobodom pozornosti, potom prišiel náhly zvrat a sebavedomá blondínka zmizla z televíznych obrazoviek. Rozhodli sme sa ju preto vyspovedať a zistiť, čo nové sa udialo v živote trojnásobnej mamičky.

Dobrý deň, Monika. Kým sa dostaneme k „otázkam na telo“, mohli by ste nám opísať, ako vyzerá váš bežný deň a čo na ňom máte najradšej?

Dobrý deň. Ďakujem, že ste ma oslovili. Môj deň začína deťmi, dcérku nosím do školy, potom káva a keďže som sa stala profi trénerkou, tak väčšinou sa doobeda učím choreografie, potom navarím obed, idem pre dcéru, učíme sa a poobede mi začínajú tréningy dve hodinky, niekedy aj tri hodinky za sebou.

Stali ste sa profesionálnou trénerkou Piloxingu. Ako ste sa k tejto ceste dostali?

Keďže mi padol biznis s nehnuteľnosťami, rozmýšľala som, čo ďalej. K športu som mala vždy blízko, celý život aktívne športujem. Mám veľmi rada deti, sama som matkou troch detí. Preto som sa rozhodla, že pôjdem študovať. Pred dvoma rokmi som vyštudovala Dipl. detskú trénerku vo Viedni, otvorila som si športový klub v Kittsee (Rakúsko) a začala som trénovať detičky. Ďalší kurz bol Piloxing. Toto skupinové cvičenie ma úplne dostalo. Milujem to a aj moju postavu, ktorú som si vďaka tomuto športu vyformovala a spevnila.

Môžete bližšie opísať tento (na Slovensku menej známy) šport?

Piloxing je intenzívny kardio tréning založený z troch blokov: box, pilates a tanec. Dokonalá kombinácia! Na hodine dokážeme spáliť aj 1000 kalórii. Napĺňa ma to, čo teraz robím, mám rada ľudí a deti, som veľmi pozitívny človek a snažím sa vždy baby namotivovať, či už na cvičenie, ale aj na dobrú náladu. :-)

Na svojich sociálnych sieťach propagujete FIT pobyty spojené s prednáškami o zdravom životnom štýle a wellness. Je tento projekt úspešný? Majú oň mladí ľudia záujem?

Áno, snažím sa ponúkať aj Fit pobyty, ale tu v Rakúskom pohraničí je všetko také spomalené. Nie je to ako na Slovensku, že všetci cvičia a žijú zdravo. Uvidíme, možno v budúcnosti sa pripoja aj Rakúšanky, preto som Fit pobyt začala ponúkať na Slovensku a tu majú ľudia väčší záujem. Teším sa z toho! Väčšinou sa hlásia ženy od 29 rokov, ktoré si prídu zacvičiť, oddýchnuť si od rodiny a zabaviť sa. :-) Zatiaľ je to novinka, ktorú sa snažím rozvíjať. Rada by som naučila ženy ako sa stravovať, ako cvičiť a ako si udržať dobrú postavu bez drastických diét.

Začali ste natáčať aj motivačné videá, ktoré zverejňujete na vlastný YouTube kanál. Plánujete v tejto tvorbe pokračovať, prípadne rozšíriť svoj kontent o iný druh videí?

(Smiech) Áno, to bol taký pokus natočiť motivačné videá s dcérou. Chcela som poukázať na to, že žena môže vyzerať dobre aj po štyridsiatke a troch deťoch. :-) Nepotrebuje na to ani veľa peňazí, len chvíľu času a dobrú náladu. Rady by sme pokračovali s natáčaním motivačných videí, keď bude čas. Momentálne má dcéra veľa učenia a ja pripravujem letné tábory.

Okrem športu sa venujete aj modelingu. Dostávate ponuky na módne prehliadky alebo sa zúčastňujete castingov?

Modelingu sa venujem menej. Idem, ak ma niekto známy zavolá, aby som niečo predviedla, keďže nemám čas chodiť po castingoch.

Zdá sa, že máte plný denný harmonogram. Máte popri rýchlom životnom štýle čas na svoju rodinu? Sú súčasťou vašich aktivít?

Harmonogram mám veru plný, ale pre mňa je najdôležitejšia rodina. Preto sa snažím byť sama sebe pani a prispôsobiť moju prácu deťom. Môj najstarší syn (20 r.) bol päťnásobný majster Slovenska v rýchlostnej kanoistike a momentálne trénuje deti v našom športovom klube. Druhá dcéra (17 r.) pravidelne chodí cvičiť so mnou a najmladšia dcérka (8 r.) je so mnou stále. Buď tancuje s ostatnými deťmi zumbu alebo sa blázni. Takže sme celá rodinka spolu.

A čo partner? Ste momentálne zadaná alebo si užívate slobodný život?

Žijem sama, slobodne s mojimi deťmi. Stretávam sa s otcom najmladšej dcérky, ak treba si pomáhame. Sme veľmi dobrí priatelia.

Verejnosť vás pozná aj vďaka účasti v šou Farma. Ako vnímate svoje účinkovanie s odstupom času? 

Moje vystupovanie s odstupom času vnímam pozitívne. Najskôr som bola po Farme nahnevaná, padol mi biznis, lebo som bola dlho preč. Vrátila som sa a všetko bolo hore hlavou. Biznis, rodina, priateľ- celé zle. Musela som veľmi dlho dávať všetko na poriadok. Padla som dole, aby som si uvedomila iné- lepšie hodnoty a priority. Povedala som si, že sa predsa nevzdám a rozhodla som sa otvoriť spomínaný športový klub. Čiže aj tá Farma mala svoj význam ako všetko v našich životoch. Vždy je všetko tak, ako má byť.

Vrátili by ste sa na hospodársky statok? Viete si predstaviť svoj život na farme?

Do reality šou Farma by som už nešla. Stačilo raz, ale dalo mi to do života nezabudnuteľné zážitky, dobré aj zlé. Som rada, že som to skúsila a som na seba hrdá, že som to tam tak dlho vydržala. A život na Farme si viem predstaviť, ale iba na chvíľu ako mesačnú dovolenku. Nechcela by som bývať na samote a dojiť kravy, mám rada ľudí a stretnutia s nimi.

Prihlásili by ste sa do inej televíznej šou?

Aj áno, ale záležalo by, o akú šou by išlo. Možno, keby súvisela so športom, tancom a podobne, kde by som sa mohla odprezentovať v niečom, čo viem dobre. :-)

Nie je žiadnym tajomstvom, že ste v minulosti natočili niekoľko pikantných záberov do erotického filmu Vášnivé známosti. Dali by ste sa nahovoriť na podobný námet aj teraz?

V minulosti som natočila pár pikantných záberov, bola to pre mňa skúsenosť. Bola som mladá a bol to film, nič zlé. Všetko hrané, bola to sranda. A ja som sa živila modelingom, účinkovala som aj v reklamách. Nešlo o nič zlé. Veď aj Zdena Studenková a iné herečky účinkovali v týchto sériách. :-) V žiadnom prípade by som už teraz nič také nenatočila.

Je niečo, čo by ste chceli odkázať našim čitateľom?

Čitateľom odkazujem, že ďakujem za pozitívne, ale aj negatívne slová, ktoré ma posúvajú ďalej a ktoré ma robia silnou.

Foto: Instagram l Video: YouTube