Pred pár dňami sa na východe Slovenska odohral pohreb, aký sa v našich končinách často nevidí. Posledná rozlúčka, ktorú zorganizoval zosnulej Zlatici Balážovej manžel Ladislav s rodinou, sa niesla v poriadne honosnom štýle. Len náklady na koč sú vyčíslené na 3 700 eur!

Rodina Balážovcov žije už 20 rokov v Anglicku, kde Ladislav podniká s ojazdenými autami. Smutná udalosť však jej členov priviedla do rodiska, kde sa poslednýkrát rozlúčili s milovanou manželkou a matkou Zlaticou, prezývanou Ťumy.

53-ročná Rómka bola už dlhšie vážne chorá a zomrela v Anglicku. Východniarkini blízki sa však postarali o to, aby sa jej pohreb mohol uskutočniť v Prešove, kde bol za 3700 eur z Brna tromi kamiónmi dovezený koč so štyrmi koňmi. Okrem toho obrad sprevádzali aj čierne luxusné limuzíny – napríklad cena nového modelu Mercedes-Benz S500 V8 sa pohybuje v hodnote 115 000 eur, a živá hudba, posilňujúca smútočnú atmosféru. Čo sa týka truhly, za ňu trúchliaca rodina zaplatila 2000 eur.

Celkové výdavky na poslednú rozlúčku s predstaviteľkou Olašských Rómov sa podľa slov jej manžela vyšplhali na 10 000 eur. V tejto sume však ešte nie je zarátaný pomník. ,,Kvôli nej to robím. Lebo bola to veľmi skvelá manželka, skvela matka, bola všetkým, dávala do všetkého plno. Nerobila nič na 50, robila všetko na 100 percent. A z úcty k nej, aj tie koče, aj tú pripravu, čo sme pripravili pre ňu, som urobil z úcty k nej. Lebo vysoko si ju vážim,” prezradil do kamery vdovec, ktorý rovnako ako ostatní účastníci pompézneho pohrebu mal na sebe tričko s Ťumynou fotkou. Česť jej pamiatke.

Zdroj/Foto: YouTube