Práca čašníka veru nepatrí medzi tie najľahšie. Celý deň sa snaží usmievať na neznáme tváre, počas čoho ho bolia nohy z celodenného státia, a hlavne aktívne pracuje na tom, aby vyhovel každej požiadavke hosťa, nech je už akokoľvek bizarná. No o čo ťažšie musí byť obsluhovať poslancov, ba čo samotného premiéra?

Všetci si po dobre odvedenej práci zaslúžime šálku kávy. Nech je váš názor na našich politikov akýkoľvek, tento rituál dodržiavajú aj oni. V sobotu po zasadnutí koaličnej rady si Igor Matovič a Boris Kollár taktiež našli malú prestávku na oddych. Nastal však menší zvrat, ktorý nečakal naozaj nikto.

Čašníka veľmi prekvapila reakcia premiéra potom, čo ho Matovič ani len nepustil k možnosti ich s Kollárom obslúžiť. „Premiér hovorí, sadnite si a nedáte si kávu s nami?“ opísal situáciu predseda strany SME RODINA.

„Toto je normálne pamätník!“ svoje slová smeroval Boris k mužovi, ktorý 30 rokov plní želanie všetkých slovenských premiérov. A kým tento pamätník viedol diskusiu s ostatnými, jeho úlohu prevzal Igor, ktorý sa jej zhostil s obrovskou gráciou. Chýbala mu už len tácka a zástera.

„Prvýkrát mi doniesol premiér kávu po rokoch a to je úžasné,“ vysvetľuje obslúžený muž „Pán premiér, starám sa o všetkých… Čo treba, tak povedzte a je všetko vybavené, nie?“ hovorí pobavene pán vrchný na záver. „Keď sú pre vás rúška v tom videjku to naj, tak vedzte, že káva sa cez ne dosť blbo pije,“ dodal Matovič, ktorý sa znova už dopredu pripravil na dávku kritiky a veľmi dobre tušil, kam bude mierená.

Zdroj: Facebook/Boris Kollár