Odkrytý nákup prvej dodávky vakcín z Ruska rozdelil spoločnosť aj vládu na dva rozhnevané tábory. Kým premiér a minister zdravotníctva svorne tvrdia, že chcú pre národ to najlepšie, ich oponentka z koalície tvrdo reaguje!

Veronika Remišová bola tou poslankyňou, ktorá očkovanie doposiaľ neschválenou očkovacou látkou vetovala. Vakcína Sputnik V sa však už dočkala registrácie vo viacerých európskych krajinách, i keď slovenská komora zatiaľ jej bezpečnosť a účinnosť oficiálne neodobrila.

očkovanie

Igor Matovič medzičasom zareagoval na výzvy od tisícov občanov, vyjadrujúcich záujem len o túto jedinú vakcínu. Podporil preto Mareka Krajčího v tom, aby nákup liečiva schválil aj bez jednotného odsúhlasenia politických predstaviteľov. Tento ťah poslankyňu strany Za ľudí poriadne vytočil a na sociálnej sieti sa nevyhla štipľavým obvineniam.

,,Nákup vakcín je v kompetencii ministra zdravotníctva a nesie za to plnú zodpovednosť, rovnako aj za prípadné následky. Je absurdné, akým spôsobom Igor Matovič vakcínu na Slovensku vítal, neurobil to pri žiadnej inej vakcíne a nevieme, či sa rovnako aktívne snaží nakúpiť aj iné schválené vakcíny. Je to obrovské sklamanie,” Remišovej sa prekvapivé konanie lídra hnutia Oľano a jeho “spolubojovníka” za ruskú vakcínu nepáči.

matovič sputnik vakcina

,,Okrem toho, minister zdravotníctva celý čas odmietal očkovať registrovanou vakcínou Astra Zeneca starších ľudí, napriek tomu, že Európska lieková agentúra aj Svetová zdravotnícka organizácia očkovanie bez obmedzenia veku povolili. Minister zdravotníctva však vakcínu schválenú celým tímom odborníkov pre všetky vekové kategórie tvrdohlavo odmietal a je zodpovedný za viac ako stotisíc starších ľudí, ktorí dnes mohli byť riadne zaočkovaní registrovanou vakcínou,” znejú drsné výčitky smerom na ministra.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Veronika Remišová | Foto: Facebook/Veronika Remišová, Marek Krajčí, Igor Matovic, Pexels.com