Už viac ako polroka bujujeme s pandémiou, ktorá sa nekontrolovateľne šíri po celom svete. Kým v máji sme sa niekoľkokrát tešili z toho, že sa počet nakazených pohyboval okolo nuly, aktuálne je situácia alarmujúca. Premiér Igor Matovič tak Slovákom posiela nemilosrdné slová.

Posledné dni sa dozvedáme, že počet ľudí nakazených koronavírusom, neustále stúpa. Za včerajšok padol na Slovensku nový rekord, pričom sme sa vôbec po prvýkrát dostali za číslo 400. Aktuálna situácia tak premiéra Igora Matoviča rozčertila natoľko, že sa prostredníctvom Facebooku nahnevane prihovoril svojmu ľudu.

,,POKAZILI SME SI TO … 41 Máme nový rekord. Nerozvážnosť, ľahkovážnosť a egoizmus zvíťazili. Neustále útoky, spochybňovanie nebezpečnosti Covidu, teatrálne ignorovanie opatrení, vysmievanie sa z tých, ktorí ich dodržujú … priniesli svoje výsledky. Výsledky “boja za slobodu”, ktorý teraz slobodu zoberie všetkým,“ predseda vlády zhodnotil doterajší postoj mnohých Slovákov, pristupujúcich k dianiu vo svete nezodpovedne.

 

,,V čase, keď som bojoval za jemnejšie pravidlá pre svadby, šport a kultúru, boli polovičné počty nových prípadov… veril som, že ľudia si budú väčšiu slobodu vážiť a budú sa správať rozumne. Bohužiaľ, sklamal som sa a evidentne sme zodpovednosť vo vlastných rukách neuniesli. Sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchii … a dnes sa sme na je počiatku. Počet pozitívnych prípadov raketovo rastie a keď si niekto myslí, že dovolím, aby nezodpovední ignoranti ohrozovali naďalej nevinných ľudí, tak nehrozí,“ ukončil svoj drsný odkaz Matovič, ktorý so svojím tímom zrejme v blízkej budúcnosti opäť prehodnotí doterajšie opatrenia.
igor matovič
Zdroj/Foto: Facebook/Igor Matovič