Kreativita reklamných mágov je niekedy naozaj doslova ,,dych vyrážajúca”. A taká je aj najnovšia kampaň pre fitness klub. Sedem obrázkov zo známej reklamnej agentúry je nabitých erotikou, divokosťou a rôznorodosťou životných štýlov.

A presne taká je dnešná spoločnosť. Fotografie, ktoré pre americký fitnes klub navrhol módny fotograf Steven Klein, vyvolávajú v ľuďoch naozaj zmiešané pocity. Pri ich tvorbe strávil tento umelec viac ako tri týždne a výsledok je naozaj zaujímavý a myšlienkovo úplne iný, ako by ste od reklamy na fitness čakali. Kampaň, vyjadrená v siedmich fotografiách, je oslavou rôznych foriem záväzkov v sociálne dôležitých oblastiach ako aktivizmus, se*ualita, voľba životného štýlu a práva žien.

Náš život sú samé záväzky. Kampaň pre fitnes klubvšak hovorí, že by sme nemali plniť len tie okolo športu a cvičenia, ale všetky, ktoré sa točia okolo nášho života. Za splnením našich cieľov a túžob si musíme stáť a s nimi súvisiace záväzky si aj plniť, hoci sa nemusia stretnúť s pochopením zvyšku spoločnosti. Do kampane prepožičali svoje tváre aj známe osobnosti. Fotka, ktorá azda najviac priťahuje pozornosť, je matka dojčiaca svoje dve deti na verejnosti, ktorú stvárňuje herečka Lydia Hearstem. Aktivistku s víťazne vztýčenou rukou znázorňuje dcéra Jean-Claude Van Damme, čiže Bianca Van Damme a muža stojaceho pri víťazných pohároch Alan Jouban, profesionál v zmiešaných bojových umeniach.

,,Nie je to fitness. Je to život!” hovorí motto kampane, ktorá pobúri aj nadchne zároveň.

#CommitToSomething @equinox @lydiahearst

A post shared by Steven Klein (@stevenkleinstudio) on

#uppitywomenunite #committosomething

A post shared by Timothy Strudwick (@tstrudwick) on

Foto: Instagram