Umelci z celého sveta sa často spájajú, aby vytvorili spoločné diela. Veď predsa čím viac ľudí dá hlavy dokopy, tým väčšiu kreatívnu pecku môžu vytvoriť. Nanešťastie, dnešná doba im nepovoľuje stretávať sa v štúdiách, aby si vymenili nápady. A tak sa pomaly vracajú k výzve, ktorá vznikla už pred šiestimi rokmi a dávajú jej silnejší odkaz.

#Hot16challenge sa opäť virálne vracia medzi ľudí vďaka naším susedom z druhej strany Tatier. Poľskí reprezentanti hudobného umenia sa rozhodli spustiť challenge, kde raper (alebo iný hudobník) odprezentuje svojich 16 veršov do 72 hodín od vyzvania.

O čo je to teraz výnimočnejšie ako pred 6 rokmi? Téma je zadaná. Koronavírus umelcov inšpiruje k písaniu alebo k čírej improvizácii, aby pomohli vyzbierať finančné prostriedky pre tých, ktorí to v dnešnej neľahkej dobe naozaj potrebujú. Hudobník sa popasuje so svojou úlohou a vyberie ďalších 4 kolegov, ktorí sa musia taktiež pustiť do spracovania textu v téme Covid-19.

Krok po kroku a za dosť rýchly čas sa internetová hra dostala aj medzi našich autorov. Mená ako Kali, Tina, Separ, Majk Spirit, Majself, Miky Mora alebo Ego s dcérou sa do toho pustil s veľkou cťou a ukázali, že im naozaj nerobí problém „naložiť náklad“ kedykoľvek, kdekoľvek a hlavne a na akúkoľvek tému.

Zdroj: Hot16challenge.network, Youtube