Je rozhodnuté! Máme za sebou jednu z najočakávanejších udalostí roka, kedy Akadémia filmového umenia a vied po 91-krát odovzdala svoje prestížne filmové ocenenia. V koho rukách tak skončili sošky Oscarov?

Počas uplynulej noci sa v Los Angeles odovzdávali prestížne Oscary. Všetci tak s napätím očakávali, ktorí umelci sa budú najviac radovať. Piatimi nomináciami sa mohol pochváliť hudobný trhák Bohemian Rhapsody, ktorý si napokon vyslúžil štyri sošky, pričom Rami Malek sa právom teší z Oscara v kategórii Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe.

Najlepším filmom sa však pre mnohých stala prekvapivo snímka Green Book, a teda Zelená kniha, ktorá celkovo získala až tri Oscary – Najlepší pôvodný scenár a Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe – cena skončila v rukách Mahershala Aliho.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Fanúšikovia ďalšej hudobnej pecky A Star Is Born ale ostali mierne sklamaní – Lady Gaga si cenu odniesla len v kategórii Skladba roka, a to za hit Shallow. Cenu v kategórii Najlepšia herečka roka jej vyfúkla Olivia Colman za film The FavouriteFavoritka. Celý prehľad výsledkov 91. ročníka Oscarov si môžete pozrieť — TU —

Zdroj: oscar.com | Foto: YouTube, Instagram/annaharlifestyle