Azda iba vo Viedni sa vám môže stať, že v nedeľu, kedy sa toto krásne mesto mení na miesto ,,duchov”, čakáte na odchod autobusu do Bratislavy, máte ešte hodinu čas a ste hladné. Nasledujete teda hlasnú hudbu a blikajúce svetlá, až narazíte na úplne iný svet. Svet vo svete, v ktorom je všetko úplne iné. Oveľa krajšie, oveľa zdravšie a predovšetkým oveľa viac mimozemské.

To sa stalo aj nám a zrazu sme sa ocitli uprostred stajne, prerobenej tak, že v každom výklenku bol iný obchodík. Jeden s bicími nástrojmi, druhý so šperkami, tretí bol vlastne pánske holičstvo a v dalších desiatich predávali netradičné ruksaky. O stajňu ďalej hral dídžej, všade bolo milión platní na predaj a vo výklenkoch pre kone boli svetelné inštalácie.

okka fashion store, dizajnové ruksaky,

Na dvore boli asi štyri stánky s občerstvením, pričom dva boli pojazdné autá a jeden mal dokonca na streche dve nahé figuríny omotané vianočnými svetielkami. Vedľa bol stan, v ktorom sa mal odohrať večerný koncert. Ten sme ale nestihli.

predaj bicích nástrojov, bubny na predaj

A tak sa nám stalo, že sme sa s vegetariánskym burritom v pravej ruke predierali pomedzi šprechujúcich návštevníkov tohoto intergalaktického sveta, o ktorom by sme si neboli istí, že skutočne existuje, keby sme si nekúpili jeden krásny ruksak v jednom z krásnych ruksakových obchodov. A áno, dalo sa tam platiť kartou. A áno, nakoniec sme zistili, že si ho kupujeme od českého študenta designu. A áno, podarilo sa nám aj stihnúť autobus. :)

móda v stajni, barbier v stajni, pánske holičstvo, štýlové pánske holičstvo

vianočné trhy, stánok s jedlom, vianočné trhy vo Viedni,

extravagantná móda

A o tom, že to bol omnoho lepší zážitok, ako preplnená Mariahilferstrasse a vianočné trhy pred Rathausom, vám určite ani nemusíme hovoriť.

Foto: Autor

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lenka L.
Je najväčším odporcom zimy a závidí prímorským krajinám slnko a nekonečnú pohodu. Miluje dobré jedlo ktoré pripraví niekto iný a sladkosti, na ktoré nedá dopustiť. Najväčšou záľubou je cestovanie a objavovanie nových kultúr.