Slávny porotcovský kat Paľo Habera má toho na hudobnej scéne odskákaného viac než dosť. Možno i preto si môže dovoliť vyjadrovať vlastný názor verejne a bez servítky a túto príležitosť znovu naplno využil.

Dlhoročný slovenský spevák síce pôsobí aj v zahraničí, no dianie v rodnej krajine stále so záujmom sleduje. Uplynulý rok, nesúci sa v znamení opakujúcich sa obmedzení a odstavenia kultúry, ho v srdci hlboko zasiahol.

palo habera

Líder kapely Team sa prednedávnom tvrdo vyjadroval na adresu bývalého premiéra Igora Matoviča a vládu odsudzoval za to, že umelcom v kritických časoch nepodala dostatočnú podporu. Po uvoľnení opatrení, súvisiacich s opätovným spustením hromadných podujatí, dal svetu rázne najavo, že nešlo len o prázdne slová.

Habera si nepraje, aby sa na jeho vystúpeniach ešte niekedy zúčastnili osoby z čiernej listiny, kde figurujú mená našich popredných politikov. ,,Neželám si, aby ktorýkoľvek z týchto politikov navštívil niekedy v budúcnosti môj koncert! Nechcem hrať pre niekoho, kto v týchto ťažkých časoch nepomohol kultúre a ľuďom, ktorí v nej pracujú. A nielen nám! Mohol by som tu ešte hodinu vypisovať všetky dôvody, ale to by aj tak nemalo žiaden význam,” hudobník zverejnil známe tváre z Dunajského blacklistu – ten zostavil majiteľ istého podniku, ktorý rovnaké osoby odmieta niekedy obsluhovať.

pavol habera

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj|Foto: Instagram/Pavolhabera