Hosťami vedomostnej šou “Dobre vedieť!” vysielanej na TV Markíza bol v utorok večer známy prominentný párik – Zlatica Puškárová a Patrik Švajda. Dvaja sympatickí moderátori spravodajstva zasadli proti sebe ako súperi.

Priebeh súťaže bol na oboch stranách veľmi vyrovnaný, avšak na vrch mala vďaka svojim presvedčivým odpovediam predsa len Zlatica. Logickým uvažovaním a správnou selekciou zo zdanlivo nezmyselných odpovedí dokázala odpovedať na všetky záľudné otázky základného súťažného kola.

Keď však dospela súťaž do finále, obaja súperi sklamali. Nevedeli totiž odpovedať na otázku z učebníc zemepisu – Kto objavil južný pól? K správnej odpovedi bola však opäť bližšie Zlatica, ktorá spolu s Robom Jakabom označila možnosť “Robert Scott”. O Angličanovi Scottovi sa totiž polemizuje, či predsa len nepokoril južný pól pred oficiálne uznaným objaviteľom – Nórom Roaldom Amundsenom. Švajda s Kemkom zadreli pri tipovaní odpovede vedľa, pretože so svojim “Pearym” síce objavili pól, ale severný:)))

zlatica-dobre-vediet

svajda-dobre-vediet

Zdroj: Tv Markíza | Foto: Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Daniela
Daniela je rodený vodný živel. Okrem toho, že sa narodila v znamení vodnára, miluje plávanie, akvabely, vodné pólo a rafting. Nechýba nikde tam, kde voda hasí oheň.