Zlatica Puškárová sa už stala neodmysliteľnou súčasťou televízie Markíza, pričom jej tvár je spájaná najmä s politickým či ekonomickým dianím v našej krajine. Zaoberať sa problémami slovenských občanov tak patrí do každodennej náplne jej práce, pričom niektoré veci musí ako matka dvoch detí zažívať aj na vlastnej koži.

Populárna blondínka vychováva spolu s partnerom Patrikom Švajdom dvoch synov – s mladším Adamkom je ešte stále oficiálne na rodičovskej dovolenke. Popri tom však stíha aj množstvo pracovných a iných povinností. Každodenné prizeranie sa situácii v našej krajine tak známu moderátorku donútilo verejne prehovoriť o dôležitých problémoch spoločnosti.

Puskarova

Puškárová na svojom profile na sociálnej sieti zverejnila otvorený status, ktorým dokonale vystihla jeden z najväčších kameňov úrazu, akému musia slovenské rodiny s malými deťmi neustále čeliť. Markizáčka je totiž veľmi znepokojená kvôli skutočnosti, že Slovensko preukázateľne starne, nakoľko sa u nás rodí čoraz menej detí.

Zlatica tento problém pripisuje najmä extrémne nízkej výške rodičovských príspevkov, ktoré reálne nepokrývajú možno ani polovicu skutočných nákladov pre život mladej rodiny. Tvár Televíznych novín to už preto nevydržala a bez okolkov o hrozivej situácii prehovorila.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Puskarova

Status plný úprimných slov

„Rodí sa stále menej detí a nástroje štátu ako tento trend zastaviť, každý deň na vlastnej koži prežívajú rodiny, mamičky/otcovia na materskej a rodičovskej. Asi budete súhlasiť, že kľúčový je prechod z materskej na rodičovský príspevok, ktorý matky/otcovia poberajú viac ako dva roky. Finančný prepad po nástupe na rodičovský je ale obrovský! Rodičovský príspevok  – v roku 2019 je 220,70 eur – je podľa mnohých rodín iba “almužna”, ktorá vyvoláva skôr obavy o existenciu ako istotu pokojného rodičovstva! Navyše prechod z materskej na rodičovský prichádza v čase, kedy je dieťa ešte veľmi malé,“ rozhorčila sa obľúbená moderátorka.

O tom, že na slovách Puškárovej je obrovský kus pravdy, svedčí aj búrlivá diskusia vyvolaná jej príspevkom. Mnohé mamičky totiž so zvýšením rodičovských dávok na deti vyjadrili súhlas, pričom niektoré opísali otrasné životné podmienky, s ktorými musia ako matky malých detí denne bojovať. Súhlasíte aj vy so Zlaticou? Určite nám dajte nám vedieť do komentárov.

Puskarova

Zdroj/Foto: Instagram/zlaticapuskarova