Uznávaný psychológ Dr. Justin Lehmiller sa začal zaujímať o tému, prečo nám muži s radosťou posielajú fotky svojho vtáka, a zostavil štúdiu, ktorú plánuje v budúcnosti rozšíriť. Jeho výskum ponúka niekoľko teórií, ktoré sú možnými odpoveďami na túto otázku. 

Možno sa to stalo už aj vám- chatujete s na prvý pohľad sympatickým chlapom, prehodíte pár viet, nejaké to info o sebe a zrazu vám tento neznámy chlapík pošle do správy fotku svojho “nástroja”. A vy sa šokovaná chytáte za hlavu, prečo to len, preboha, tí muži robia. Dr. Lehmiller sa tomu rozhodol pozrieť na zúbok.

Jednou z teórií tohto psychológa je fakt, že muži nevedia odhadnúť, kedy majú ženy skutočne záujem a kedy nie. Často si aj obyčajnú konverzáciu vyložia ako flirt a podobne je to aj v tomto prípade. Preto ak nabudúce dostanete nevyžiadanú intímnu fotografiu, možno vysielate nesprávne signály, resp. druhá strana si vaše signály vykladá nesprávne.

Ďalším z vysvetlení môže byť potreba dostávať komplimenty. Muži sa chcú iba pochváliť a čakajú vašu pozitívnu reakciu. Iní chcú zasa zámerne vyvolať šokovanie a prekvapenie. Užívajú si ten pocit, keď vedia, že druhú stranu dokázali úplne vyviesť zrovnováhy. Fotografia “jeho kamoša” môže slúžiť tiež ako posledná možnosť, keď už muž použije všetky dostupné metódy, ako vás zaujať, skúsi takýto bizarný spôsob. S príchodom internetu nie sú obdobné záležitosti vôbec neobvyklé. Pár desaťročí dozadu by museli takéto fotografie posielať poštou… :)

Foto: Pixabay