Jeden z najväčších mužov Slovenskej republiky dnes prehral svoj najťažší boj a vo veku 86 rokov navždy odišiel. Michal Kováč, prvá hlava štátu, bol rešpektovaným prezidentom, ktorého srdce naposledy dotĺklo v bratislavskej Nemocnici sv. Michala. 

Prvý prezident samostatnej Slovenskej republiky Michal Kováč († 86) bol pre zhoršený zdravotný stav hospitalizovaný na kardiologickej jednotke intenzívnej starostlivosti, no pre ďalšie komplikácie bol uvedený do umelého spánku, počas ktorého napriek snahe lekárov skonal. „Záchranná zdravotná služba bola privolaná k 86-ročnému mužovi, ktorý mal ťažkosti s dýchaním. Následne ho transportovali do Nemocnice sv. Michala,“ uviedol hovorca záchranárov Boris Chmel.

Bývalý prezindent Michal Kováč, ktorý viedol slovenský štát v rokoch 1993 – 1998, sa narodil 5. augusta 1930 v obci Ľubiša, okres Humenné. Po ukončení Vysokej školy ekonomickej v Bratislave pôsobil až do roku 1989 v bankovníctve, kedy sa stal ministrom financií, miezd a cien Slovenskej republiky. Jeho politická kariéra pokračovala zvolením za poslanca Federálneho zhromaždenia v roku 1990 a následne v roku 1992 za jeho predsedu. 15. februára 1993 bol Michal Kováč, kandidát strany HZDS, zvolený poslancami NR SR 106. hlasmi v tajnom hlasovaní za prvého prezidenta Slovenskej republiky.

Foto/Zdroj: Facebook/AndrejKiska, Wikipedia | Video: Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)