Strach je prirodzenou ľudskou reakciou na potenciálne nebezpečenstvo, pričom s ním naša psychika často spája aj zdanlivo úplne nevinné symboly. A to len preto, že v našom podvedomí máme nespracované emócie, ktoré sa derú na povrch. Najúčinnejším spôsobom, ako dostať svoj strach pod kontrolu, je odhaliť jeho podstatu. Ste na to pripravené?

Pripravili sme pre vás obraz, ktorý je dokonalou psychoanalýzou vášho najhlbšieho nevedomého strachuPrvá vec, ktorú uvidíte, odhaľuje veľa o vašom najväčšom strachu, pretože ide o symbol, s ktorým ste inštinktívne spojili hrozbu.

Test psychoanalýzy je rýchly a jednoduchý, pričom jeho účinnosť je úžasná. Pripravené? Ideme na to!

Čo ste si všimli ako prvé?

Dievčatko

Dievčatko predstavuje minulosť, ktorá vás neustále prenasleduje. Ide hlavne o pocity, vzťahy alebo krivdy, ktoré ste si doteraz riadne nevyjasnili, a preto sa vám stále vracajú a ovplyvňujú váš súčasný život. Keďže ľudská myseľ je najzraniteľnejšia v mladosti, dá sa predpokladať, že vás ovplyvnilo hlavne vaše detstvo. Je veľa udalostí, ktoré, ak sa nespracujú tým správnym spôsobom, naveky poznačia detskú dušičku. Všetky vaše obavy pramenia hlavne z vlastnej vnútornej neistoty a nedostatku sebavedomia. Bojíte sa zmeny, toho, že ako človek zlyháte, sklamete okolie aj seba. Preto sa nerada rozhodujete a beriete veci do vlastných rúk.

Motýľ

Jasný a farebný motýľ zobrazuje nádej, zatiaľ čo tmavý motýľ je spájaný s nezrealizovanou príležitosťou a smrťou. Ak ste ako prvého uvideli motýľa, dá sa predpokladať, že vás desí vaša vlastná smrteľnosť. Môže to byť strach z fyzickej smrti, ale niekedy je to skôr strach z premrhaného života. Z toho, že vám vaše dni utekajú pomedzi prsty a nedokážete využiť ponúkané šance, respektíve, že už žiadnu šancu na zlepšenie nedostanete. Motýľ taktiež môže znamenať, že ste sa ešte nevyrovnali so smrťou blízkeho človeka.

Jahoda

Jahoda reprezentuje srdce. Je symbolom lásky, vášne a náklonnosti. Váš najväčší strach pramení práve z medziľudských vzťahov. Bojíte sa, že vás milovaný človek zradí, sklame alebo podvedie. Máte strach sa pred druhými ľuďmi otvoriť, vyjadriť svoje emócie a skutočné city. Od druhým často očakávate len to najhoršie, nerada sa na niekoho plne spoliehate. V oblasti lásky a vzťahov ste dosť zdržanlivá, pretože máte hrôzu z prípadného odmietnutia, opovrhnutia alebo výsmechu.

Pavúk

Pavúk je priam ukážkovým symbolom strachu a fóbie. Je to zároveň organizmus dokonale prispôsobený na prežitie. V obrázku vyjadruje nebezpečenstvo prameniace z okolia. Ak ste si všimli ako prvého pavúka, bojíte sa hlavne vonkajších nebezpečenstiev. To, čo vás desí, sú prírodné katastrofy, nákazlivé choroby, nehody alebo dokonca svetová apokalypsa… Strach vo vás vyvolávajú aj neznámi zločinci- bojíte sa, že sa stanete obeťou náhodného prepadnutia či vraždy. Bojujete so záchvatmi úzkosti a paniky, lebo nebezpečenstvo vidíte doslova za každým rohom.

Ako ste dopadli? Vystihovala vaša charakteristika skutočnosť alebo sme sa vôbec netrafili? V každom prípade nám napíšte! :)

Zdroj: themindsjournal.com | Foto: themindsjournal.com; pixabay.com