,,Krása nepozná štátnu príslušnosť!” (z fran. LES ORIGINES DE LA BEAUTÉ) Práve týmto sloganom je označený úžasný projekt ruskej fotografky a fotožurnalistky Natalie Ivanovej, ktorá na svojich fotografiách zachytáva etnokultúrnu rozmanitosť systematickým a kreatívnym spôsobom.

Natalia Ivanova dokumentuje etnickú rozmanitosť ľudskej rasy tým, že zbiera obrazy rôznych národností žien vo veku 18-30 rokov. Cieľom tohto neziskového projektu je ukázať skutočný rozsah širokej rozmanitosti bez ohľadu na jej veľkosť a oficiálny status. Nemenej dôležitým je príspevok k harmonizácii a posilneniu medzietnických vzťahov, hľadaním krásy v každom človeku. Autorke sa zatiaľ podarilo zhromaždiť takmer 100 fotografií z viac ako 50 etnických skupín v 15 krajinách na štyroch kontinentoch. Projekt začal v roku 2012 a získal uznanie od UNESCO. Krása nepozná štátnu príslušnosť a etnický pôvod krásy je toho dôkazom, veď posúďte samé.

123456789

Foto: boredpanda.com, lesoriginesdelabeaute.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Mikauka
Miluje dobrú hudbu, ktorá ma niečo do seba a človeku niečo dá. Inak zbožňuje kávu a čierny čaj. Píše energicky a drzo. Vždy povie, čo si myslí :)