INZERCIA | Zle sa vám zaspáva, počas noci sa často budíte a ráno vstávate bez energie? Možno je na vine vaša spálňa! Inšpirujte sa pri jej zariaďovaní čínskym učením feng šuej a uvidíte, že na seba spánok nenechá dlho čakať.

 

Feng šuej v spálni

Zle umiestnená posteľ, príliš výrazné farby alebo nevhodne zvolené dekorácie – aj také maličkosti vám môžu spôsobiť problémy so spánkom. Často ale stačí zaviesť pár malých zmien inšpirovaných feng šuej a usmerniť tok energie tak, aby sa zo spálne opäť stala oáza pokoja a odpočinku.

Ako umiestniť posteľ podľa feng šuej?

Posteľ je stredobodom každej spálne a kvalitu vášho spánku ovplyvňuje zo všetkého najviac. V ideálnom prípade smeruje čelo postele na sever, čo je najpokojnejší smer, ktorý vám pomôže zatočiť s nespavosťou. Za každých okolností sa vyvarujte toho, aby posteľ stála priamo oproti dverám – takzvaná pozícia mŕtvoly sa spája s negatívnou energiou a moc pokoja vám neprinesie. Tiež sa snažte nechať po stranách postele dostatok miesta, aby tadiaľ mohla voľne prúdiť energia.

Akú posteľ vybrať?

Investujte do svojho zdravia a kúpte si pevnú posteľ s rámom z masívneho dreva, ktorú doplníte kvalitným matracom. Pod posteľ sa snažte nič neumiestňovať – ​​prepotený matracý nenavlhne, vám sa bude pod posteľou lepšie udržiavať poriadok a predovšetkým nenarušíte tok energie.

Zvoľte farby, ktoré vás upokojujú

V spálni sa venujte predovšetkým odpočinku a zohľadnite to pri voľbe farieb, do ktorých budete miestnosť ladiť. Dajte prednosť jemným, upokojujúcim odtieňom béžovej, modrej alebo zelenej farby. Naopak sa vyhnite sýtym farbám a výrazným vzorom, ktoré upútavajú vašu pozornosť a bránia vám v zaspávaní.

Dekorácie vždy po dvoch

Pri zariaďovaní spálne sa oplatí ctiť zásady minimalizmu a zaobstarať len to, čo je skutočne potrebné pre váš každodenný odpočinok. Ak sa ale bez dekorácií nezaobídete, riaďte sa párovým pravidlom a dekorácie umiestňujte vždy po dvoch. Na nočnom stolíku urobte miesto rovno pre dve lampičky, dva rámčeky s fotkou alebo dve porcelánové sošky. Párový symbol podľa feng šuej podporí a posilní váš partnerský vzťah.

Čo do spálne nepatrí?

Z pohľadu feng šuej sú veľmi zradné zrkadlá, zvlášť, ak sa nachádzajú priamo oproti posteli. Berú schopnosť koncentrácie, sústredenia a odvádzajú vašu pozornosť. Dôkladne si preto rozmyslite, kam ich umiestnite, a prípadne ich na noc zakryte nepriehľadnou prikrývkou alebo dekou. Zákaz vstupu by do spálne mala mať všetka elektronika – mobily, počítače a televízia narúšajú váš oddych a televízna obrazovka navyše po vypnutí funguje rovnako ako už spomínané zrkadlo.

Kvalitný spánok vás nielen osvieži a dodá vám energiu, ale pozitívne pôsobí aj na váš imunitný systém. Investujte do svojho zdravia a kúpte si novú posteľ. Prednosť dajte posteli z masívneho dreva, s pevným čelom a bez úložného priestoru.