V poslednom období sa na Facebooku roztrhlo vrece z rôznymi komunitami, stránkami o pozitívnom myslení, kariére či rôznych sarkastických skupín. No je tu aj jedna, ktorá sa snaží poukázať na to, že spolutvorcami dnešného sveta sme aj my sami. Jeden z príspevkov, ktorý tu bol zverejnený, dojal mnoho žien.

Odin- odkaz pre budúcnosť je komunita, ktorá prispiva rôznymi citátmi, ale aj dlhšími textami o krásach, ale aj paradoxoch dnešného života. A práve príspevok o pocitoch ešte nenarodeného dieťaťa dojal všetky matky, ktoré túžia po bábätku, prišli oňho alebo už s radosťou porodili. Jednoducho krásne napísané!

,,Milá mama,

dnes priletí bocian. Vedelo som, že priletí, už pred týždňom som bolo pripravené. Ale povedalo som si, že musím zosilnieť a zdržalo som sa. Mami, prosím nehnevaj sa, viem, ako veľmi na mňa čakáš a aká si z toho nervózna. Preto som sa rozhodlo napísať ti list o tom, ako tu čakám na bociana. Drahá mama, nemusíš sa báť, nie som tu opustené, je nás tu veľa, nedá sa to ani spočítať. Všetci čakáme na toho svojho bociana. Niektoré bábätká sú také netrpezlivé, že prehovárajú tých najrýchlejších bocianov. A bociany nedokážu odmietnuť, sú veľmi láskaví.

Niekedy sa stane, že rodičia sú sami ešte deti alebo sa mama necíti dobre a nemôže si vziať k sebe aj dieťa. Ani nechci vedieť, aké smutné bábätká sa potom vracajú. Snažíme sa ich utešiť a rozveseliť ich. Všetci vieme, že časom sa k rodičom dostanú, tí už budú na nich trpezlivo čakať. Ty si, mamička moja taká zábavná, veríš na hocijaké zázračné znamenia a kúpila si mi aj chmeľ. Predsa si nemyslíš, že má namotáš na nejaký chmeľ. Ale je to od teba krásne.

Skutočne som si už dávno vybralo teba, moja milá, najlepšia, najláskavejšia mamička! Narodím sa práve tebe. Už čoskoro. A ak je to pre teba lepšie, tak mi pokojne kupuj dopredu veci a dokresľuj druhé čiarky na testoch, možno to naozaj nášho bociana urýchli. Nerob si o mňa starosti a nebuď smutná. Neskôr už svojho bociana neprepasiem. To radšej prídem hladný a ty ma nakŕmiš.

Keď sa na bociana posadím, rovno pošlem do testu dve čiarky, aby si vedela kedy presne sa objavím. Ale aj tak sa ešte uvidíme na ultrazvuku. Ja ti zamávam, aby si sa nebála. A potom sa stretneme v tom dome, kde mamičky vítajú svoje deti. A hoci toho nenahovorím veľa, hneď ako sa na teba prvýkrát pozriem, budeš vedieť, ako ťa silno ľúbim, mamička moja!

Tak do skorého videnia.

Tvoje dieťa”

Foto: Facebook, Visualhunt.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Miška S.
Romantická duša, ktorá verí v lásku na celý život. Miluje zvieratá a módu, tiež sa zaujíma o prírodu, cvičenie a zdravú stravu. Okrem toho vám bude prinášať aj články, ktoré potešia každú jemnú ženskú dušu:)